Prudnik24

Nagranie: „Szukacie wykroczeń, a w mieście aż się roi od nich”

11 sierpnia
08:44 2011

„Jeśli chodzi o mandaty i wnioski, to ja nie widzę policjanta, który nie zejdzie ze służby jeśli nie będzie miał, oprócz pouczeń, efektywności na poziomie co najmniej osiem (przyp. red. mandatów) i kontroli pojazdów co najmniej dwadzieścia” – takimi słowami zwraca się do swoich podwładnych aspirant sztabowy Adam Dutko, naczelnik drogówki w Komendzie Powiatowej Policji w Prudniku.

Nagranie ze spotkania, które prawdopodobnie wykonał jeden z funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego w Prudniku, trafiło do redakcji Nowej Trybuny Opolskiej. Można z niego wywnioskować, że szef drogówki był na spotkaniu w komendzie wojewódzkiej, gdzie przedstawiono wyniki pracy poszczególnych komend. Drogówka z Prudnika zajęła… „dzięki waszej efektywności jesteśmy na 10 miejscu”.

Aspirant sugeruje, żeby karać źle parkujących kierowców: „Tylko przejechać Tkacką, Rynkiem… spisuję tylko akt wykroczenia i jadę dalej”.

„Czy jak aż tak k… dużo wymagam, żebyśmy tylko byli w środku, żeby się nie przypier… do nas?” – słyszymy na końcu nagrania.

Posłuchaj nagrania

(źródło: nto.pl, fot. sxc)

Gazeta Prudnik24 – numer 260

Reklamy

 

ReklamyFacebook