Prudnik24

Czesi kradli paliwo

18 sierpnia
10:21 2011

Dwóch obywateli Republiki Czech zostało zatrzymanych w okolicach Głuchołaz, po tym jak ukradli paliwo z jednej ze stacji benzynowych w Prudniku.

Policjant będący po służbie zauważył, że dwóch mężczyzn zmienia tablice rejestracyjne w swoich aucie, z czeskich na polskie. O tym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny komendy powiatowej, który przekazał tę informację do wszystkich patroli. Jeden z nich zauważył, jak auto ze zmienionymi tablicami rejestracyjnymi wyjeżdża z jednej ze stacji benzynowych. Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania pojazdu. Rozpoczął się pościg, o którym zostali powiadomieni również policjanci z Głuchołaz, gdyż w tamtą stronę kierowało się poszukiwane auto. W Głuchołazach ustawiono blokadę, lecz tuż przed miastem pojazd skręcił w polną drogę, jednak po przejechaniu kilkuset metrów przebił oponę i uszkodził zawieszenie. Mężczyźni kontynuowali ucieczkę pieszo, lecz zostali zatrzymani przez prudnickich policjantów.

Zatrzymali obywatele Czech przyznali się do kradzieży paliwa i dobrowolnie poddali się karze. Trwa sprawdzanie czy osoby te nie są odpowiedzialne za inne zdarzenia tego typu.

(fot. KPP Prudnik)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook