Prudnik24

Policja: wydarzyło się weekend

22 sierpnia
10:00 2011

W sobotę, trzydzieści minut po północy, dyżurny prudnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o silnym zadymieniu na klatce schodowej jednego z budynków mieszkalnych w Prudniku. Wysłany na miejsce patrol potwierdził ten fakt i rozpoczął ewakuację mieszkańców. Na miejsce wezwano również strażaków. Okazało się, że pod drzwiami jednego z mieszkań podpalono buty oraz same drzwi. Policjanci wspólnie ze strażakami wyprowadzili mieszkańców budynku na zewnątrz. Po zakończeniu akcji i oddymieniu klatki mieszkańcy powrócili do swoich domów. W sprawie podpalenia prowadzone są czynności.

Również w sobotę, około godz. 14:15 na rondzie przy stacji paliw, doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący skuterem 19-letni mieszkaniec Prudnika przewrócił się i doznał niewielkich obrażeń ciała. Chłopak był trzeźwy, a po udzieleniu niezbędnej pomocy wrócił do domu.

W niedzielę około 9:00, wracający do domu po zakończonej służbie policjant, zauważył jak z parkingu komendy policji przy ul. Skowrońskiego wyjeżdża samochód marki Opel. Za kierownicą siedział mężczyzna, który wcześniej był ze zgłoszeniem u dyżurnego. Policjant, podejrzewając że kierujący tym samochodem może być nietrzeźwy, zatrzymał go. Przeprowadzone badanie wykazało 1,12 promila alkoholu we krwi. Kierującemu Oplem zatrzymano prawo jazdy kat. B i C, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook