Prudnik24

Wygrany pojedynek w Oleśnie

22 sierpnia
13:20 2011

Pogoń Prudnik zwyciężyła w wyjazdowym meczu z OKS Olesno 1:2 i po trzech kolejkach zajmuje 5 miejsce w tabeli.

To nie był łatwy mecz dla podopiecznych Waldemara Sierakowskiego. Przez większość spotkania grę lepiej prowadzili gospodarze i to oni już ósmej minucie spotkania zdobyli pierwszą bramkę. Stało się to po rzucie wolnym, wykonywanym przez Pietrzaka. Najlepiej w zamieszaniu w polu karnym znalazł się Jasina, który piętą skierował piłkę do bramki gości. Pogoń wyrównała cztery minuty później – egzekutorem był Wesołowski.

Przez resztę spotkania można było odnieść wrażenie, że klub z Olesna ma delikatną przewagę na przyjezdnymi i wypracowuje więcej sytuacji pod bramką Roskosza, jednak to Pogoń strzeliła drugą bramkę. Mazur idealnie wykorzystał gapiostwo obrony ligowego beniaminka i w sytuacji sam na sam pokonał Halskiego. Walka o kolejne gole trwała do ostatnich minut, lecz skutecznie odpierająca ataki gospodarzy obrona Prudnika, nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

Trzecie spotkanie bez porażki i siedem punktów, to ligowy bilans Pogoni, która w najbliższą sobotę podejmie u siebie Stal Brzeg. Początek spotkania o godz. 17:00.

Pozostałe wyniki spotkań:

Sparta Paczków – Stal Brzeg 2:1
Olimpia Lewin Brzeski – LZS Ligota Turawska 3:3
Orzeł Źlinice – Piast Strzelce Opolskie 1:0
Swornica Czarnowąsy – Orzeł Dzierżysław 3:0
Polonia Nysa – Śląsk Łubniany 2:1
Silesius Kotórz Mały – Polonia Głubczyce 1:4
Czarni Otmuchów – Skalnik Gracze 0:2

[table id=133 /]

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook