Prudnik24

Stal przegrywa w Prudniku

28 sierpnia
11:10 2011

Dwa razy przegrywali i dwa razy do remisu doprowadzał Łukasz Mazur. Wygraną Pogoni przypieczętował jednak Rudolf – zdobywca dwóch ostatnich bramek.

Pięć bramek zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Kolejowej, gdzie w sobotę rozegrano spotkanie 4 kolejki IV ligi piłki nożnej, w której Pogoń Prudnik podejmowała Stal Brzeg.

Jak pisaliśmy w zapowiedzi, Stal nie powinna zagrozić Pogoni, która dobrze weszła w sezon, pomimo kilku braków kadrowych. Jednak sobotni mecz rozpoczął się od prowadzenia gości. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, gdyż strzałem z 20-tego metra popisał się Łukasz Mazur. Bojaźliwa gra prudnickich defensorów doprowadziła jednak do utraty drugiej bramki tuż przed przerwą. Egzekutorem był Szczupakowski.

Wynik 1:2 nie zadowalał podopiecznych Waldemara Sierakowskiego i 12 minut po przerwie doprowadzili oni do wyrównania. Z rzutu wolnego uderzył Mazur i mecz mógł się rozpocząć od początku. Jednak im bliżej końca spotkania, tym młodzi piłkarze Stali oddychali coraz ciężej. Wykorzystała to w końcówce Pogoń, a szczególnie Rudolf, którzy w ostatnich minutach zdobył dwie bramki i ustalił wynik spotkania na 4:2.

Pogoń po czterech kolejkach jest czwarta, lecz przed nią prawdziwy sprawdzian, gdyż 3 września jedzie do Czarnowąsów, gdzie zagra z niepokonaną w tym sezonie Swornicą.

Pozostałe wyniki spotkań:
Orzeł Dzierżysław – Orzeł Źlinice 3:2
Śląsk Łubniany – Olimpia Lewin Brzeski 5:4
Polonia Głubczyce – Czarni Otmuchów 7:1
Piast Strzelce Opolskie – Polonia Nysa 3:1
Skalnik Gracze – Sparta Paczków 2:1
OKS Olesno – Swornica Czarnowąsy 1:2
Ligota Turawska – Silesius Kotórz Mały 2:2

[table id=134 /]

Więcej o Pogoni Prudnik przeczytasz na stronie www.PogonPrudnik.pl

(fot. pogonprudnik.pl)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook