Prudnik24

Targi oficjalnie otwarte

09 września
20:46 2011

Tuż po godz. 15.30 w hali prudnickiego „Obuwnika” burmistrz Franciszek Fejdych w asyście zaproszonych gości ogłosił oficjalne otwarcie XVI. edycji Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region „Dom i Ogród”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich (marszałek województwa opolskiego Józef Sebesta), powiatowych (starosta Radosław Roszkowski), parlamentu (poseł Janina Okrągły), a także władz miast partnerskich Prudnika – czeskiego Krnova i niemieckiego Northeim. Obecni był także goście z zaprzyjaźnionego czeskiego Bruntala.

Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych witając uczestników mówił:
– Wystawcy dopisali jak zwykle. Te targi to również wizytówka naszego powiatu i chciałbym, aby ta edycja była udana, tak jak i poprzednie. Aby ci, którzy przyjechali do nas z całego kraju i zza granicy wyjeżdżali zadowoleni i aby przyjechali znowu za rok. Cieszę się, że mają kolejną okazję by odwiedzić nasze miasto i przy okazji targów zobaczyć też inne atrakcje Prudnika.

Głos zabrali także pozostali goście, którzy również komplementowali prudnickie targi:
Poseł na Sejm RP Janina Okrągły
– Za każdym razem tutaj możemy zobaczyć coś nowego, coś ciekawego. kupić wiele pięknych rzeczy. Chciałabym pogratulować władzom miasta konsekwentnej realizacji i twórczego rozwijania pomysłu, który urodził się kilkanaście lat temu. Ta impreza targowa wpisała się już na stałe w kalendarz wrześniowych spotkań nie tylko Prudnika, ale całej Opolszczyzny.

Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta
– Cieszę się, mogąc obserwować aktywność wielu środowisk w zakresie przedsiębiorczości i wzrost znaczenia rzemiosła. Prudnik zaznacza się w tym zakresie szczególnie. Myślę, że wszystkie rejony pogranicza po wejściu do Unii Europejskiej znajdują szansę współpracy ponad granicami. Należy się cieszyć, widząc jak przyrasta ilość wystawców, choćby zza południowej granicy.

Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski
– Jestem szczęśliwy, że te zainaugurowane przed 16. laty targi, pomyślane jako impreza polsko-czeska nie tylko przetrwały, ale zwiększają ilość uczestników, stale podnosząc swój poziom. Że do wystawców z Czech dołączyli także goście z innych zaprzyjaźnionych krajów.

Swoje pozdrowienia dla uczestników imprezy przekazali także goście z Krnova, Northeim i Bruntala.

Po zakończeniu ceremonii otwarcia odbyły się występy grupy tańca belly dance „Zinah” oraz artystów Młodzieżowego Studia Piosenki przy POK.
Według danych organizatora – Urzędu Miasta i Gminy w Prudniku – tym roku w targach Inter-Region uczestniczy ponad 120 wystawców, reprezentujących różne branże: od związanych z budową i wyposażeniem domu oraz ogrodu, poprzez zdrowotno-rehabilitacyjną, po przedstawicieli rzemiosła oferujących m.in. rękodzieło czy produkty ekologiczne.

Tradycyjnie organizatorzy imprezy zapewnili jej uczestnikom oraz gościom bogatą ofertę gastronomiczną – na terenie torów łuczniczych można skosztować specjałów z grilla a także produktów regionalnych, jak np. pierogi. Amatorzy zimnego piwa także znajdą tam coś dla siebie. Swoje podwoje otworzyło też bistro zmodernizowanego niedawno hotelu „Olimp”.

Impreza jest dostępna dla zwiedzających od piątku do niedzieli w godzinach od 11.00 do 19.00 (w sobotę od 10.00). Ostatnim oficjalnym akcentem targów będzie ogłoszenie w niedzielę po godz. 16.00 wyników współzawodnictwa o tytuł „Mister Targów” oraz przyznanie nagrody „Najlepszy Produkt Targów”.

[nggallery id=42]

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook