Prudnik24

Targi zakończone, nagrody rozdane

12 września
08:49 2011

W niedzielę, trzecim dniu XVI. edycji Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region „Dom i Ogród”, poznaliśmy najlepszych wystawców i produkty tej imprezy. Było to zarazem jej oficjalne zakończenie.

Sama ekspozycja trwała do godziny 19.00, jednak już po godz. 16.00 zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa o tytuł „Mister Targów” (oceniane były stoiska wystawców) oraz konkursu na „Najlepszy Produkt Targów”. Nagrody dla najlepszych wystawców imprezy wręczyli burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Zbigniew Kosiński.

Laureaci konkursu na „Mistera XVI Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region „Dom i Ogród”:
I miejsce – Andrzej Miedziński, Zakład Stolarski z siedzibą w Kowalach – altany ogrodowe, domki letniskowe;
II miejsce – Instalbud Janosz Sp. J. w Prudniku – technika grzewcza, instalacje sanitarne, wyposażenie łazienek;
III miejsce – Wojciech Bandurowski, Internet Serwis w Prudniku – multimedialna sieć światłowodowa, telewizja interaktywna HD, ultraszybki internet;
Wyróżnienia:
Krzysztof Prościak, PHU „Wiking” w Prudniku – budowa domów;
Piotr Otawa, MAX Meble Biesiadne z siedzibą w Chrząstowicach – staropolskie meble ogrodowe z litego drewna;

Laureaci konkursu na „Produkt XVI Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region „Dom i Ogród”:
I miejsce – Pompa ciepła powietrze-woda firmy Hewalex – firma Hydro-System Maciej Trzmielewski z siedzibą w Prudniku
Wyróżnienia:
– Płytowe grzejniki Kermi z systemem Therm X2 – Instalbud Janosz Sp. J. w Prudniku
– Dom z elementów prefabrykowanych w szkielecie drewnianym – Budimex Danwood Sp. z o.o. Piotr Źrałka, z Bielska Podlaskiego.

Burmistrz Franciszek Fejdych podsumowując tegoroczne targi mówił:
Gratuluję wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym. Cieszę się bardzo, że praktycznie średnia wieku jest grubo poniżej 50, a to znaczy, że mamy przyszłość przed sobą. Zapraszam też wszystkich za rok. (…) Mam nadzieję, że te trzy dni przyniosły wiele rozmów i dobre transakcje i że jesteście Państwo zadowoleni z uczestnictwa w naszych targach i będziecie czekali na przyszłoroczne, XVII. targi, na które już w tej chwili zapraszam.

Po zakończeniu części oficjalnej można było, podobnie jak w poprzednich dniach targów, obejrzeć występy zaproszonych zespołów – w niedzielne popołudnie były to zespół rockowy z Krnova oraz grupa wokalno-instrumentalna wykonująca covery znanych światowych przebojów.

Odwiedziliśmy także stoisko firmy Hydro-System, laureata I. nagrody konkursu na najlepszy produkt targów. Maciej Trzmielewski opowiadał o uczestnictwie w tegorocznych targach Inter-Region i nagrodzonym produkcie:
Nasza firma wykonuje prace instalacyjne i hydrauliczne. Na targach oprócz pompy ciepła powietrze-woda promujemy też kotły żeliwne, centralne odkurzacze i kotły gazowe. Przyznam, ze jestem na tych targach trzeci raz, ale do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego wyróżnienia. Zdecydowaliśmy się na pompę ciepła, jako na wyrób innowacyjny i ekologiczny, chcąc także pokazać publiczności, że takie urządzenia są używane i sprawdzają się. Producentem tych pomp jest firma Hewalex, wytwarzająca również kolektory słoneczne, natomiast same pompy ciepła powietrze-woda weszły na rynek stosunkowo niedawno, bo w tamtym roku.

[nggallery id=44]

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 277

Reklamy

 

ReklamyFacebook