Prudnik24

Prudnickie Spotkanie Młodych „Stacja Prudnik”

15 września
16:10 2011

Od 15. do 17. września br. potrwa Prudnickie Spotkanie Młodych, pod nazwą „Stacja Prudnik”, którego gościem specjalnym będzie o. Jan Góra – inicjator m.in. Ogólnopolskich Spotkań Młodzieży na Polach Lednickich, także pochodzący z Prudnika.

Poszczególne punkty programu „Stacji Prudnik” nawiązują do osób: Prymasa Tysiąclecia, Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także bł. Jana Pawła II oraz Ks. Jerzego Popiełuszki.

W czwartek 15.09 w parafii Miłosierdzia Bożego przewidziano prezentację sztafet ze szkół (I LO i PG nr 2), które wezmą udział w sobotnim „Biegu Prymasowskim”. Po wieczornej Eucharystii (godz. 18.00, przewodniczy o. Jan Góra) odbędzie się projekcja filmu pt. „Popiełuszko” lub spektakl grupy teatralnej z parafii Miłosierdzia Bożego.

Piątek, 16.09 – wydarzenia przeniosą się do parafii Św. Michała Archanioła. Przewidziano panel w szkołach i projekcję filmu „Skrawek Nieba”. W Muzeum Ziemi Prudnickiej sesja historyczna pt. „Dlaczego Prudnik?” z udziałem o. Jana Góry i historyka z IPN, Andrzeja Koziara.
O godz. 18.00 Eucharystia pod przewodnictwem Bp Andrzeja Czai, a następnie procesja ulicami miasta do klasztoru oo. Franciszkanów, gdzie po Apelu Jasnogórskim (Grota, godz. 21.00) odbędzie się czuwanie, które potrwa do północy (o 22:00 i 24:00 podstawione będą autobusy do dworca PKS).

W sobotę, 17.09 – na godz. 9.00 zaplanowano start Rodzinnego Biegu Prymasowskiego, w którym wezmą udział sztafety szkolne (uczniowie i nauczyciele). Start biegu przed budynkiem OSiRu (pływalnia), trasa: ul. Dąbrowskiego i ul. Poniatowskiego do wieży widokowej przy klasztorze oo. Franciszkanów.
Po Eucharystii (godz. 11.00, Grota przy klasztorze oo. Franciszkanów) odbędzie się prezentacja programu artystycznego poszczególnych szkół oraz Festyn Rodzinny – w programie konkurencje sportowe, grill, kawa, ciasto.

Bogusław Zator

(fot. jangora.pl)

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook