Prudnik24

I Amatorskie Mistrzostwa Polski MTB Uphill w Pokrzywnej

16 września
14:05 2011

Na niedzielę, 18 września w Pokrzywnej zaplanowano rajd rowerowy na Kopę Biskupią „Kopa MTB Trophy”, w ramach którego rozegrane zostaną I Amatorskie Mistrzostwa Polski MTB Uphill.

Zdaniem organizatorów imprezy malownicze zbocza Kopy Biskupiej to idealne miejsce do rozegrania rajdu rowerowego o charakterze uphill (podjazd pod górę), do czego zachęcają „wszystkich zapalonych amatorów kolarstwa górskiego”.
Aby wziąć udział w rajdzie na Biskupią Kopę wystarczy posiadać sprawny rower (typu MTB lub trekking), kask rowerowy i dobrą kondycję. Młodzież do 18 roku życia uczestniczy w rajdzie pod opieką osoby dorosłej lub na podstawie oświadczenia rodziców o dopuszczeniu do zawodów.
Trasa rajdu będzie wiodła z Pokrzywnej aż na szczyt najwyższego wzniesienia Gór Opawskich i jak podkreślają organizatorzy – nie będzie łatwo. Start odbędzie się z mostu nad Bystrym Potokiem, położonego niedaleko przystanku autobusowego i siedziby Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. Zawodnicy przejadą następnie przełomem Bystrego Potoku i wzdłuż granicy rezerwatu „Cicha Dolina”, aż na szczyt Biskupiej Kopy (889m n.p.m.). Łączna długość trasy rajdu to 8,6 km, a różnica wysokości wyniesie 489 m.

W ramach rajdu odbędą się I Amatorskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie MTB Uphill. Pierwszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzyma medale i puchary, a zwycięzcy dodatkowo koszulki „Mistrza Polski 2011”. Na pamiątkowe koszulki mogą liczyć wszyscy uczestnicy rajdu, a ponadto zapowiedziano rozlosowanie wśród startujących atrakcyjnych nagród rzeczowych, w tym roweru MTB.

Organizatorzy zawodów: Uczniowski Klub Sportowy „ZŁOTY POTOK” w Prudniku, Akademia Sportu ACTIVE SPORT i specjalistyczny sklep rowerowy FREESTYLE SPORT (także z Prudnika).

Więcej informacji oraz możliwość zapisów na stronie internetowej www.kopamtbtrophy.pl

Program zawodów:
8.00 – 9.30 przyjmowanie uczestników rajdu, wydawanie numerów startowych
9.45 uroczyste rozpoczęcie
10.00 – 13.00 wjazd na Biskupią Kopę
14.00 – podsumowanie zawodów, wręczenie nagród, pożegnanie uczestników

Bogusław Zator

(fot. www.kopamtbtrophy.pl)

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook