Prudnik24

W niedzielę mamy „Spotkanie przy altanie”

17 września
08:41 2011

Po trzech latach do kalendarza prudnickich imprez plenerowych powraca „Spotkanie przy altanie”. W niedzielę 18. września br. od godz. 14.00 w parku obok altany i rzeźby Diany szereg atrakcji, w tym m.in. wybory „Miss Diana” oraz imprezy sportowe, wystawy i występy artystyczne.

Zapowiedziany program jest tak różnorodny, że chętni do uczestnictwa w imprezie nie powinni się nudzić – będzie coś i dla ciała, i dla ducha.
W ramach występów artystycznych można będzie usłyszeć orkiestry dęte z Rudziczki i Głogówka, chór „Jutrzenka” z Prudnika, zespół wokalny z Białej, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Prudniku, czy hejnalistów z prudnickiego nadleśnictwa, a także obejrzeć występ zespołów romskich: „Romain Bacht” oraz „Dance Roma Shov”.

Jedną z głównych atrakcji mają być wybory „Miss Diana” oraz „Damy z epoki”. Kandydatki do tytułu miss będą musiały jednak upodobnić się wyglądem i strojem do stojącego na cokole wzorca. W tym celu otrzymają także łuk i kołczan.

Prudnicki OSiR będzie czuwał nad przebiegiem turnieju tenisa. Przewidziano także gry i zabawy oraz przejażdżki na koniku pony dla dzieci. Ponadto odbędzie się konkurs w poszukiwaniu skarbu, którego znalazca otrzyma w nagrodę „Złotą Strzałę Diany”, a także konkurs rysowania na asfalcie. Chętni będą mogli również spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Grupa „Faun Forge” („Kuźnia Fauna”) zaprezentuje animację świata fantasy – można będzie więc spotkać orka, ogra, elfa czy krasnala, a także rycerza.

Będzie również możliwość poznania sekretów wyrobu witraży, a także zaprezentowania na sznurach między drzewami własnych fotografii lub prac plastycznych. Przewidziano również przeprowadzenie loterii fantowej, a na łasuchów czekać będą m.in. napoje bezalkoholowe i śląski kołacz.

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 277

Reklamy

 

ReklamyFacebook