Prudnik24

Udany piknik przy Dianie

19 września
20:02 2011

Dopisała pogoda i publiczność. W scenerii coraz piękniejszego prudnickiego parku dobrze prezentowały się nie tylko kandydatki w wyborach „Miss Diana”, czy Damy z epoki, ale też wstępy artystyczne, a także fotografie, prace plastyczne czy wiersze prudnickich twórców.

Trwająca ponad cztery godziny impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem Prudniczan. I to nie tylko tych nieco starszych, czy rodziców z dziećmi, bo pod altanę i pomnik Diany przybyło równie dużo osób młodych. Wśród publiczności nie zabrakło też przedstawicieli władz miasta oraz świata polityki.
Pierwszym muzycznym akcentem niedzielnego pikniku był występ orkiestry dętej z Rudziczki. Wręczono także medale dla drużyn dziecięcych biorących udział w rozgrywkach organizowanych przez prudnicki OSiR.
Jednym z organizatorów imprezy był Uniwersytet Złotego Wieku „Pokolenia”, dla którego spotkanie było zarazem inauguracją nowego roku działalności. Pani prezes uniwersytetu, Regina Sieradzka, powitała wszystkich gości, ale zwłaszcza byłych, obecnych i przyszłych członków:
Zapowiadano deszcze, ale nawet pogoda nam sprzyja, czyli to co robimy jest fajne. Minęły wakacje i czas zabrać się do pracy. Nie bójmy się jesieni życia, gdyż złoty trzeci wiek ma wartość samą w sobie – pomnaża mądrość i służy dojrzałymi radami. Nasz uniwersytet podaje Państwu pomocną dłoń, aby przeprowadzić Was przez ten trudny wiek bezkonfliktowo i zachęcić do realizowania niespełnionych jeszcze marzeń.

Bezpośrednio po inauguracji kolejnego roku Uniwersytetu Złotego Wieku „Pokolenia” wystąpił chór „Jutrzenka” z Prudnika. W późniejszych blokach muzycznych zaprezentowali się jeszcze: działający przy prudnickim POK zespół romski „Romani Bacht” („Romskie Szczęście”), młodzieżowa orkiestra z Państwowej Szkoły Muzycznej (Prudnik), młode wokalistki z Białej, młodzieżowa orkiestra z Głogówka oraz hejnaliści z Nadleśnictwa Prudnik, a na zakończenie zespół „Dance Roma Show”. Należy podkreślić, że występy przyciągnęły uwagę nie tylko dorosłych, ale także najmłodszych melomanów.

Jednym z głównych punktów programu były wybory „Miss Diana”, których uczestniczki zaprezentowały się w strojach wzorowanych na kreacji prudnickiej rzeźby Diany. Kandydatek było tylko pięć, jednak w tym przypadku nie chodziło o ilość, a przede wszystkim o dobre wrażenie. Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem – w głosowaniu oddano 348 głosów (333 publiczności i 15 jurorów), a tytuł „Miss Diana” przypadł w tym roku Dominice Pieniążek (z nr 2), uczennicy I LO w Prudniku, która uzyskała 191 głosów.
Po wyborach miss przyszedł czas na prezentację „Dam z epoki”, które również budziły zainteresowanie publiczności – panie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz róże.

Uwagę nie tylko najmłodszych uczestników imprezy przykuła także rekonstrukcja postaci ze świata fantasy w wykonaniu grupy „Faun Forge”, zwłaszcza efektowne sceny pojedynków. Szczęśliwcy mogli nawet potrzymać broń, czy zdzielić nią po plecach jednego ze stworów.
Swoje stoiska zaprezentowali m.in. Polski Związek Działkowców, prudnicki Klub Ludzi Piszących, Muzeum Ziemi Prudnickiej, oraz grupa „Faun Forge”. Na zakończenie imprezy można było również podziwiać rysunki wykonane przez dzieci na asfalcie przed pomnikiem Diany.
Wydarzenie trafnie podsumował w wypowiedzi udzielonej specjalnie dla Prudnik24.pl Marek Karp, jeden z pomysłodawców i organizator parkowych spotkań:
Myślę, że o wrażeniach powinni mówić przede wszystkim uczestnicy. A było tych uczestników dużo. Pogoda nam sprzyjała, cały program został zrealizowany – tak więc w sumie było super. Myślę, że jest to impreza właśnie taka, jaką chcieliśmy zorganizować, czyli o charakterze rodzinnym, piknikowym i to się wszystko udało, bo były i koncerty i zabawy i inne atrakcje. Była to pierwsza impreza przy Dianie, bo w poprzednich latach odbywały się spotkania przy altanie, ale teraz już na cokole stoi piękna Diana. I myślę, że już teraz można serdecznie zaprosić na następne, w przyszłym roku.

[nggallery id=48]

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook