Prudnik24

Duet Jakowiczków w kościele

21 września
11:28 2011

Mistrzowski duet rodzinny Krzysztofa i Jakuba Jakowiczów, wystąpi dzisiaj w ramach Festiwalu Ziemi Prudnickiej im. Ludwiga Van Beethovena.

Dziś o 19:00 w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Prudniku, rozpocznie się drugi koncert z cyklu Festiwal Ziemi Prudnickiej. Dzisiejszą gwiazdą wieczoru będzie rodzinny duet skrzypków, który zaprezentuje swój repertuar.

Krzysztof Jakowicz, rocznik 39’, studiował w Indiana University w Stanach Zjednoczonych. Laureat wielu konkursów i festiwalu. Występował m.in. z Filharmonią Izraelsą, BBC Scottish Symphony Orchestra, English Chamber Orchestra. Jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz gościnnym profesorem na SOAI University w Osace.

Jakub Jakowicz to laureat Paszportu Polityki w 2003 roku oraz nagrody „Orfeusz” Festiwalu Warszawa Jesień 2007.Występował z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. Heinzem Holliger, Paulem Gulda, Ursula Smith, Bartłomiejem Niziołem. Jest asystentem na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina.

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook