Prudnik24

Głosuj na prudnickiego „Orlika”!

22 września
19:00 2011

Do dnia 27 września br. można oddać głos w konkursie „Super Orlik”, zorganizowanym przez wydawcę Portalu Dobrych Inwestycji – Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Konkurs polega na głosowaniu na ulubiony obiekt Orlik w województwie opolskim. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy wejść na stronę znajdującą się TUTAJ i po wybraniu w menu właściwego boiska oddać głos. Tytuł Super Orlika uzyska obiekt, na który w terminie do 27 września br. oddanych zostanie najwięcej głosów.

W województwie opolskim powstało dotychczas 37 kompleksów sportowych „Orlik”. Do końca 2011 r. ma ich być 47, a całkowity koszt ich budowy wyniesie ponad 62 mln zł.

„Orlik” w Prudniku powstał kosztem 1 mln 426 tys. zł Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 333 tys. Zł. Taką samą kwotą budowę kompleksu wsparł również Zarząd Woj. Opolskiego.

Program Moje Boisko – Orlik 2012 zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Jego celem jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej na odpowiednim poziomie technicznym i popularyzacja aktywnego stylu życia.

Właścicielem Portalu Dobrych Inwestycji jest Opolski Urząd Wojewódzki. Portal popularyzuje wiedzę o efektach realizacji rządowych programów rozwoju lokalnego („Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”, „Moje boisko- Orlik 2012” oraz „Radosna Szkoła”). Zawiera m.in. interaktywną bazę zrealizowanych projektów, ich wyszukiwarkę, oraz statystki zrealizowanych inwestycji.

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook