Prudnik24

Polonia odprawiona z kwitkiem

26 września
11:11 2011

Pogoń po raz kolejny pokazała, że w tym sezonie będzie walczyć o wysokie lokaty. W sobotę odprawiła z kwitkiem wicelidera ligi – Polonią Głubczyce, wygrywając 3:0.

Głubczyce, które bardzo dobrze rozpoczęły sezon i notowały wysokie wygrane (7:1 z Czarnymi Otmuchów, 1:6 ze Spartą Paczków, 1:4 z Kotórzem) teoretycznie były faworytem spotkania. Rzeczywistość pokazała jednak prawdę o ekipie prowadzonej przez trenera Jana Śnieżka, którzy od dwóch kolejek rażą nieskutecznością. W sobotę, po całkiem ładnej pierwszej połowie, mogli mieć wyrzuty sumienia, gdyż niewykorzystani m.in. rzutu karnego, a Tomasz Szymczyszyn – napastnik przyjezdnych, w bardzo dogodnej sytuacji trafił w słupek.

W drugiej połowie sytuacje się zemściły, a Pogoń coraz bardziej naciskała na Polonię. Pierwszą bramkę dla biało-niebieskich zdobył Kamil Olejnik po rzucie rożnym, a potem wszystko zaczęło się układać po myśli Pogoni, która motywowana była bardzo dobrą postawą w bramce Roskosza. Grająca w osłabieniu Polonia (drugą żółtą kartę, a w konsekwencji czerwoną, obejrzał Rostkowski) coraz bardziej traciła na sile, co wykorzystali w końcówce Wicher i Perewizny, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Spotkania z czołowymi drużynami IV ligi Pogoń ma już za sobą. Teraz wystarczy grać skutecznie i punktować rywali, a wysokie miejsce w rundzie jesiennej będzie zapewnione.

Pozostałe wyniki spotkań:
OKS Olesno – Silesius Kotórz Mały 2:1
Orzeł Dzierżysław – Czarni Otmuchów 2:1
Orzeł Źlinice – Polonia Nysa 3:1
Swornica Czarnowąsy – Olimpia Lewin Brzeski 6:3
Piast Strzelce Opolskie – Sparta Paczków 4:2
Ligota Turawska – Skalnik Gracze 2:3
Śląsk Łubniany – Stal Brzeg 1:0

[table id=138 /]

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook