Prudnik24

Obwodnica osiedla otwarta!

29 września
08:42 2011

W środę 28 września około godz. 13.30 nastąpiło uroczyste otwarcie obwodnicy osiedla Jasionowe Wzgórze. Dokonali tego przedstawiciele władz wojewódzkich oraz władze miasta Prudnik.

Udało się! Mimo opisywanych przez lokalne media zastrzeżeń nadzoru budowlanego co do jakości prowadzonych prac i konieczności dokonania poprawek, konsorcjum będącemu wykonawcą inwestycji udało się zakończyć prace terminowo. Nową drogę można więc było oficjalnie oddać do użytku przed końcem września br.

W środę 28 września dokonali tego przedstawiciele władz województwa – obecni byli Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński a także przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego – oraz prudnickiego samorządu, na czele z burmistrzem Franciszkiem Fejdychem i przewodniczącym Rady Miasta, Zbigniewem Kosińskim.
Przecięcie wstęgi – którego dokonali kolejno goście z Opola, poseł Janina Okrągły oraz prudniccy samorządowcy, a zakończył burmistrz Prudnika – poprzedziła modlitwa w intencji bezpieczeństwa przyszłych użytkowników nowej drogi, wygłoszona przez proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego, ks. Piotra Sznurę.
Burmistrz Franciszek Fejdych z zadowoleniem zauważył, że to już kolejna zakończona inwestycja, jakich w ostatnich latach było więcej. Były też podziękowania pod adresem władz miasta od spółdzielców z osiedla, któremu droga będzie służyć.

Specjalnie dla Prudnik24.pl wypowiedział się Wojewoda Opolski, Ryszard Wilczyński:
Otwieramy kolejną schetynówkę, inwestycję z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, około 190. w regionie. Tych inwestycji jest naprawdę dużo – przebudowanych zostało 213 km dróg kosztem 240 mln zł. Zaangażowały się i powiaty i gminy, a Prudnik należy do tych aktywniejszych, nie tylko jeśli chodzi o ten program, ale także o inne programy rządowe i to cieszy. Widać, ze jesteśmy w miejscu, które zmieniło swój charakter, bo tuż obok znajduje się nowoczesna siedziba policji. Swoje zadowolenie okazują też mieszkańcy, ale o to właśnie chodzi – aby było wygodniej I bezpieczniej. Kilka ostatnich lat spowodowało że rząd poprzez realizację kilku programów budżetu państwa zostawia w każdej gminie, która chciała korzystać ze środków trwały ślad.

Parametry drogi scharakteryzował natomiast przedstawiciel wykonawcy:
Długość drogi to 634 m, jej szerokość to 7 m. Na części długości drogi jest jednostronny chodnik dla pieszych, również na części długości obustronny krawężnik i jest ona oświetlona. Została też wyposażona w kanalizację deszczową. Przygotowane zostały również zjazdy na drogi osiedlowe.
Otwarcie drogi obserwowali też mieszkańcy osiedla Jasionowe Wzgórze. Nie ukrywali, że są zadowoleni z oddania obwodnicy, podkreślając, że droga „jest w porządku”. Mieli jednak zastrzeżenia co do jednego – że chociaż drogą będą jeździły autobusy komunikacji miejskiej, to na obwodnicy nie będzie ani jednego przystanku. – Tymczasem przydałyby się nawet dwa – mówili.

Na Opolszczyźnie właśnie rozpoczęły się Dni Dobrych Inwestycji (DDI), które jako cykl imprez mają promować efekty państwowych programów wspierających lokalne inwestycje. W środę 28 września otwarto wyremontowane odcinki dróg w Prudniku, a także w Krapkowicach, Raszowej, Głogówku i w Nysie. Organizatorem DDI jest Opolski Urząd Wojewódzki.

[nggallery id=51]

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook