Prudnik24

Ekonomiczne gry uliczne w Prudniku

06 października
09:23 2011

W sobotę 15 października br. w naszym mieście rozegrane zostaną Ekonomiczne gry uliczne – plenerowa impreza edukacyjna z cyklu zorganizowanego przez Narodowy Bank Polski, kierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs ma na celu zachęcenie uczniów do kreatywnego myślenia oraz pogłębienie – poprzez zabawę – wiedzy na temat banku centralnego i jego działalności, ekonomii oraz zagadnień związanych z walutą euro.
W tym roku przewidziano rozegranie zabawy w kilku polskich miastach – 1 października w Kędzierzynie Koźlu, tydzień później w Oleśnie, 15 października w Prudniku, Lublinie, Szczecinie i Rzeszowie, a 22 października w Opolu.
W grze mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych do dwudziestego roku życia. Od osób niepełnoletnich wymaga się posiadania pisemnej zgody rodziców lub opiekunów na udział w konkursie. W zabawie w danym mieście może uczestniczyć do 21 drużyn, a każda szkoła może zgłosić do konkursu nie więcej niż trzy drużyny.

Zabawa będzie polegała na pokonaniu przez czteroosobowe drużyny trasy wyznaczonej po ulicach miasta – od punktu startowego do mety, zaliczając po drodze siedem wyznaczonych punktów kontrolnych poprzez rozwiązywanie zadań polegających na odpowiadaniu na pytania z siedmiu bloków tematycznych: historia bankowości centralnej, polityka pieniężna, działalność emisyjna, systemy płatnicze, bank państwa, droga do euro i numizmatyka.
Aby udzielić poprawnej odpowiedzi, uczestnicy będą mogli korzystać z pomocy naukowych w plecaku, internetu a także tzw. telefonu do przyjaciela. Po udzieleniu odpowiedzi na wylosowane pytanie drużyna otrzyma łamigłówkę/zagadkę wskazującą lokalizację kolejnego punktu kontrolnego. Nie udzielenie poprawnej odpowiedzi będzie wiązało się z koniecznością wykonania tzw. rundy karnej. Odnalezienie kolejnego punktu kontrolnego nie będzie możliwe bez zaliczenia poprzedniego.
Uczestnicy na trasie zawodów będą poruszali się pieszo, zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Wygra drużyna, która w najkrótszym czasie pokona całą trasę gry, zdobywając pieczątki ze wszystkich punktów kontrolnych.

Gra rozpocznie się ok. godz. 09.00 w punkcie startowym i zakończy się wręczeniem nagród, około godz. 15.00.
Organizatorzy dla zwycięzców przygotowali atrakcyjne nagrody:
– za I miejsce – kupony podarunkowe o wartości 500 zł dla każdego gracza w drużynie,
– za II miejsce – kupony podarunkowe o wartości 300 zł dla każdego gracza w drużynie,
– za III miejsce – kupony podarunkowe o wartości 100 zł dla każdego gracza w drużynie.

Więcej informacji oraz regulamin gry dostępne pod adresem: www.nbp.pl/Gry2011/

Bogusław Zator

(źródło: www.nbp.pl)

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook