Prudnik24

Kluczowe bramki Perewiznego

11 października
13:08 2011

W meczu 10. kolejki IV ligi piłki nożnej Pogoń wygrywała 4:2 z Ligotą Turawską, jednak emocje były do samego końca.

Spotkania z jednym z outsiderów ligowej tabeli wcale nie muszą być łatwe. Przekonuje się o tym zespół Waldemara Sierakowskiego, który chyba nie do końca potrafi grać z tymi słabszymi. Całe szczęście że zazwyczaj kończy się to korzystnym rezultatem.

Pozytywny nastrój przed meczem pokrzyżowała nieco pogoda i to pod jej dyktando toczyła się pierwsza, dość spokojna połowa. Po pierwszym kwadransie „rozpoznania”, ciekawą akcję rozegrał Rudzki, który uruchomił Masternaka i to właśnie on zdobył pierwszą bramkę dla miejscowych. Nie była to ostatnia akcja tego duetu w sobotnie popołudnie, jednak do końca pierwszej połowy wynik na tablicy nadal wskazywał 1:0.

Po przerwie wszedł Rudolf, który od razu podwyższył wynik na 2:0 i wszyscy byli już spokojni o wynik, gdyby nie Bacajewski. Ten posiadający bardzo dobre warunki fizyczne, napastnik gości, potrzebował 3 minut na wyrównanie. Po zejściu Wójtowicza i Wesołowskiego, pozostali defensorzy nie mogli sobie z nim poradzić, a Ligota kontynuowała taktykę wrzucania piłek w pole karne. Niestety przyniosło to efekt. Na boiskowe wydarzenia szybko zareagował trener Sierakowski, który wprowadził Perewiznego i był to strzał w dziesiątkę. Zmiennik najpierw doskonale odnalazł się w polu karnym po rzucie wolnym, a kilka minut później po podaniu Rudolfa było już 4:2 i tak już zostało…