Prudnik24

Sukces prudnickich karateków w „domowych” mistrzostwach

11 października
10:23 2011

Dwie duże imprezy karate już za nami. W sobotę w hali OSiR rozegrano XXXI Mistrzostwa Polski Karate Shotokan, a w niedzielę w tym samym miejscu VII Międzynarodowy Turniej Karate „Puchar Gór Opawskich”.

Po godz. 11.00 w sobotę rozpoczęła się ceremonia oficjalnego otwarcia mistrzostw. Otworzyła ją parada w wykonaniu zawodników poszczególnych zespołów biorących udział w imprezie oraz prezentacja sędziów, na czele z sędzią głównym, Jarosławem Prządką, przewodniczącym Komisji Sędziowskiej Shotokan i sędzią międzynarodowym ESKA.
Patronat nad zawodami objął burmistrz Prudnika, Franciszek Fejdych, który podczas ceremonii otwarcia mówił:
(…) Cieszę się, że to właśnie nasze miasto jest organizatorem tych mistrzostw i w tym miejscu chciałbym podziękować Polskiemu Związkowi Karate za ten wybór, a także pogratulować działaczom LKS „Zarzewie”, że udało się do Prudnika ściągnąć tak liczną grupę zawodników i działaczy tego trudnego, ale i pięknego sportu. (…) Życzę udanych zawodów i chociaż mam nadzieję, że wiele medali pozostanie w Prudniku, to życzę wszystkim sukcesów i zwycięstw, z nadzieją, że wyjeżdżając stąd będą zadowoleni, i że będą także pamiętać o Prudniku.
Obecni byli także: starosta prudnicki – Radosław Roszkowski, prezes Opolskiej Federacji Sportu – Andrzej Barczak, prezes LKS „Zarzewie” Prudnik – Roman Dejka oraz wiceprezes Polskiego Związku Karate – Piotr Wiśniewski.

Starosta Radosław Roszkowski, życząc dobrych wrażeń z wizyty w Prudniku i udanych zawodów, rozegranych w duchu fair play, również zauważył:
Z wielką radością przyjęliśmy przed kilkoma miesiącami informację o organizacji przez prudnickie Zarzewie tak znaczącej imprezy o zasięgu krajowym. Wyrażam wielką radość również z faktu, że dopisała frekwencja i przyjechali do nas reprezentanci aż 27 klubów z terenu całej Polski, w tym m.in. z odległych Białegostoku i Szczecina.

Prezes Opolskiej Federacji Sportu, Andrzej Walczak dodał:
– Pokazujemy nasze województwo jako kwitnące sportem, ale niestety nasza wielkość w porównaniu do innych regionów powoduje, że nie możemy się równać w Wielkopolską czy Mazowszem, a chcąc zająć przyzwoite miejsce rywalizujemy raczej ze Świętokrzyskim. (…) Dzisiaj Opolszczyzna gości nie tylko was, bo w Opolu rozgrywany jest młodzieżowy Puchar Polski w judo – mamy więc dwie duże imprezy sportów walki.

Sobotnia impreza, w której wzięło udział 162 zawodników z 27 klubów, zakończyła się pełnym sukcesem prudnickich karateków. Zawodnicy „Zarzewia” wygrali klasyfikację medalową (3 złote, 1 srebrny i 8 brązowych), zdobywając też najwięcej punktów – 26. Szczegółowe wyniki poszczególnych konkurencji w poszczególnych grupach wiekowych można znaleźć pod adresem:
http://polskizwiazekkarate.org.pl/zawody/MPShotokan2011.pdf

O podsumowanie mistrzostw poprosiliśmy przedstawiciela organizatora. Jan Siekaniec, członek zarządu i sekretarz LKS „Zarzewie” Prudnik przyznał:
Zwycięstwo w klasyfikacji medalowej i punktowej to duży sukces sportowy, tym bardziej, że za miesiąc w Bielsku Białej odbędą się Mistrzostwa Europy Shotokan i wielu naszych zawodników będzie mogło tam wystartować w reprezentacji Polski. Jeśli chodzi o obsadę to właśnie ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy startowali najlepsi zawodnicy w Polsce, dla których był to jeden z ostatnich poważnych sprawdzianów formy.
Zawody były udane pod względem organizacyjnym i przebiegły sprawnie. Nie było też wielu kontuzji – jeden złamany nos i kilka stłuczeń – tak więc wszystko skończyło się dość dobrze.

WYNIKI ZAWODÓW

[nggallery id=53]

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook