Prudnik24

Dwa razy bardziej

12 października
10:51 2011

Partia rządzona przez Donalda Tuska wygrała wybory parlamentarne. Drugi raz z rzędu i drugi raz ma sporą przewagę na Prawem i Sprawiedliwością. Teraz rząd powinien starać się dwa razy bardziej, działać dwa razy lepiej, bo będzie dwa razy bardziej sprawdzany, częściej oceniany.

Nie wystarczy już spokojnie rządzić. Trzeba zacząć wprowadzać prawdziwe reformy, nawet te mało popularne, żeby był to rząd nie tylko „na kryzys” ale przede wszystkim dla ludzi. Kolejnej, lepszej okazji nie będzie.

Stary nowy premier Donald Tusk, rozpoczął już rozmowy ze swoim koalicjantem i wszystko wskazuje na to, że nic się nie zmieni. Do końca roku nie zmienią się również ministrowie, a to dzięki polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Takie działania każdy może ocenić sam i stwierdzić czy nie został przypadkiem oszukany. Bo to przecież MY wyborcy oceniliśmy niektórych ministrów w rządzie Tuska i wystawiliśmy im cenzurkę. Jednak nie personalia są najważniejsze. Za cztery lata ocenimy rząd za 21 priorytetów, które znalazły się w programie wyborczym zwycięskiej partii.

Jedne z najważniejszych punktów to:
– wynegocjowanie ponad 300 mld złotych w budżecie UE na lata 2014-2020,
– budowa 1000 Świetlików – centrów kultury i bibliotek gminnych, które będą wspierać kreatywność i budować umiejętność pracy zespołowej,
– zlikwidowanie formularzy podatkowych PIT,
– danie Polakom wyboru, komu przekażą swoją składkę zdrowotną, wprowadzając konkurencję dla NFZ,
– obniżenie stawki VAT do 22% w 2014 roku,
– do 2015 roku wprowadzenie do szkół e-podręcznika.

To na nich skupi się uwaga wyborców, którzy będą dwa razy bardziej patrzeć na ręce władzy.

Fot. Grzegorz Rogiński/KPRM

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook