Prudnik24

S.A.P.R.A.: październik miesiącem walki z rakiem piersi

12 października
14:39 2011

W piątek, 14 października br. Stowarzyszenie Aktywnej Pomocy Rodzinie „Alternatywa” organizuje w Prudniku bezpłatne warsztaty poświęcone zagadnieniu profilaktyki raka piersi.

Zajęcia odbędą się o godzinie 16.30. w sali warsztatowej Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Prudniku przy ul. Kościuszki 55 a.
Stowarzyszenie S.A.P.R.A. serdecznie zaprasza do uczestnictwa kobiety oraz wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniami: Jak rozumieć sens profilaktyki raka piersi oraz instruktaż samobadania piersi – które będą tematem szkolenia.

Szkolenie jest częścią projektu „Ośrodek wsparcia Rodziny”, którego realizacja jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu z zakresu opieki nad dzieckiem i rodziną w 2011 roku.

Według portalu Onet.pl, każdego roku 13 tys. Polek zapada na raka piersi, a codziennie w Polsce 13 kobiet umiera z powodu tej choroby. To właśnie zbyt późne wykrycie nowotworu – związane m.in. ze zbyt z niską wiedzą społeczną na jego temat – przyczynia się do tych tragicznych statystyk, natomiast wczesne wykrycie choroby daje aż 98-proc. szansę na całkowite wyleczenie.

Od lat październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, a dzień 17 października – oficjalnym Dniem Walki z Rakiem Piersi, ustanowionym przez Prezydenta RP.

Bogusław Zator
(źródło: S.A.P.R.A.)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook