Prudnik24

„Oswojone Człowieczeństwo” Agaty Hajdeckiej w Nysie

15 października
11:06 2011

Miłośnikom sztuk pięknych polecamy wystawę prac Agaty Hajdeckiej „Oswojone Człowieczeństwo”. Wernisaż odbędzie się w sobotę 15 października br. o godz. 16.00 w nyskim Bastionie św. Jadwigi (ul. Piastowska 19).

Agata Hajdecka (rocznik 1987) urodziła się w Prudniku. Obecnie studiuję Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Opolskim i Rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tworzy przede wszystkim rzeźby i animacje eksperymentalne, ale także grafiki. Zajmuje się także fotografią. W swoich pracach koncentruje się na człowieku i jego dylematach w perspektywie współczesnego świata, stąd też nazwa wystawy: „Oswojone Człowieczeństwo”.

Do jej najważniejszym osiągnięć artystycznych można zaliczyć:
– Nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Dolina Kreatywna” organizowanym przez TVP – w dziedzinie „sztuki plastyczne”, za rzeźbę „Starość”.
– Wyróżnienie w konkursie FAX FOR PEACE, FAX FOR TOLERANCE w Spilimbergo we Włoszech za animację „Dialog”.
Artystka była też stypendystką Marszałka Województwa Opolskiego w latach 2009-2010.

Prudniczanka prezentowała już swoje prace w Muzeum Ziemi Prudnickiej w lutym br. i tamta ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Agata Hajdecka zachęca jednak do wizyty w Nysie, zapewniając, że od poprzedniej wystawy w jej dorobku pojawiło się kilka nowych prac – głównie nowe grafiki i animacja, także nowa rzeźba.

Wystawę, której organizatorem jest Nyski Dom Kultury, będzie można oglądać od 15 października do 15 listopada br. Wstęp wolny.

Wybrane prace artystki są do obejrzenia na jej stronie internetowej, pod adresem: www.hajdecka.art.pl.

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook