Prudnik24

Jazzowe standardy w Kraterze

24 października
13:39 2011

W środę 26 października w klubie Krater w Głuchołazach wystąpi formacja Sound Connection Band, wykonująca utwory oparte na standardach gwiazd światowego jazzu.

Fanom muzyki jazzowej polecamy spędzenie środowego wieczoru w Głuchołazach. Pod nazwą „Sound Connection Band” kryje się dwóch dobrze znanych w Prudniku muzyków: Ryszard Czeczel (gitara basowa) i Paweł Myszyński (gitara).
Pierwszy to prudniczanin, który był inicjatorem tego projektu. Wcześniej grał w zespołach: „Konsolidacja Zakopane” (laureat festiwalu Jazz nad Odra), „Old Metropolitan Band”, „Extra Ball” Jarka Śmietany. Jest też dyrektorem artystycznym prudnickiego festiwalu jazzowego.
Paweł Myszyński, pochodzący z Białej Prudnickiej, jest znany jako gitarzysta i leader znanej także w Prudniku formacji „Extra Mocne Combo”, grającej muzykę z pogranicza jazzu i rocka.
Muzyka zespołu „Sound Connection Band” łączy inwencję i wrażliwość muzyczną z elektronicznym materiałem dźwiękowym znanych standardów jazzowych, wylansowanych przez gwiazdy światowego jazzu: Charlie Parkera, Milesa Davisa, Chicka Corea, Herbie Hancocka.

Organizatorzy zapraszają na koncert – wstęp wolny.

Bogusław Zator
(źródło: Krater Pub)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook