Prudnik24

Wieczór ballad celtyckich

31 października
21:18 2011

W sobotę 5 listopada br. o godz. 19.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Michała Archanioła przy Pl. Farny w Prudniku odbędzie się koncert pod hasłem „Wieczór ballad celtyckich”.

Przed nami niepowtarzalna okazja, by usłyszeć w Prudniku na żywo brzmienie harfy celtyckiej. W najbliższą sobotę w kościele pw. św. Michała Archanioła wystąpią:
Michał Zator – harfa celtycka i śpiew
oraz
Natalia Janik – skrzypce

Michał Zator mieszka na stałe w Poznaniu, jednak urodził się w Prudniku, tutaj też zaczynał swoją muzyczną edukację. To najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. W repertuarze posiada zarówno kompozycje klasyczne, jak i własne – inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie, które otrzymał na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Spotkanie z muzycznym światem, o którym opowiada, zaliczyć trzeba na pewno do przeżyć wyjątkowych i niezapomnianych.

Natalia Janik – jest obecnie studentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich u tak znakomitych pedagogów jak m.in. prof. Bartosz Bryła czy Wanda Wiłkomirska. Jej pasją jest uprawianie muzyki kameralnej. Jest laureatką wielu konkursów. Koncertowała zarówno w kraju jak i za granicą m.in. w Niemczech czy Hiszpanii.

Zapraszamy na koncert. Wstęp wolny

Gazeta Prudnik24 – numer 277

Reklamy

 

ReklamyFacebook