Prudnik24

Zwycięstwo piłkarzy na wyjeździe. Nareszcie

31 października
12:00 2011

Długo, bo aż 5 wyjazdowych kolejek, czekali na zwycięstwo piłkarze Pogoni Prudnik, którzy w sobotę wygrali z Kotórzem Małym 1:3. Jednak o sukcesie zawodników Waldemara Sierakowskiego zadecydowała dopiero końcówka spotkania.

Porażka, zwycięstwo i cztery remisy, tak przedstawiał się przed sobotnim meczem wyjazdowy bilans Pogoni. Nie ważne z jakim rywalem Pogoń grała na wyjeździe, ważne że to prawie zawsze gospodarze tych spotkań, wychodzili z nich obronną ręką. Podobnie miało być w Kotórzu, gdzie zajmujący 14ste miejsce w tabeli Silesius, podejmował solidną Pogoń Prudnik i skutecznie przeciwstawiał się jej prawie do końca spotkania.

Pierwszy i jak się potem okazało ostatni cios, spadł na Prudniczan kilka minut przed przerwą. Gonciarz znakomicie uderzył w bramkę Roskosza i było 1:0. Zanosiło się na sensację, lecz po przerwie Pogoń wyszła nieco odmieniona. Większa aktywność w środku pola i wyraźne przyśpieszenie doprowadziło do tego, że po upływie kwadransa drugiej połowy, Silesius zaczął tracić siły. Pozwoliło to zawodnikom Waldemara Sierakowskiego na zdobycie w końcówce meczu trzech bramek i wywiezienie z Kotórza kompletu punktów. Najpierw trafił Perewizy, który został wprowadzony po przerwie, następne trafienie dorzucił Olejnik, a wynik spotkania zamknął Mazur, po asyście Perewiznego.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od 20 sierpnia bardzo cieszy i pozwala ze spokojem spoglądać na tabelę IV ligi.

Pozostałe wyniki spotkań 13 kolejki:
Czarni Otmuchów – Olimpia Lewin Brzeski 3:0
Ligota Turawska – Orzeł Dzierżysław 2:0
Skalnik Gracze – Swornica Czarnowąsy 0:2
Polonia Głubczyce – OKS Olesno 3:0
Sparta Paczków – Polonia Nysa 4:1
Śląsk Łubniany – Piast Strzelce Opolskie 0:1
Stal Brzeg – Orzeł Źlinice 0:0

[table id=149 /]

Więcej na temat Pogoni Prudnik przeczytasz na stronie www.PogonPrudnik.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook