Prudnik24

Cyberprzemoc i uzależnienie od internetu

04 listopada
09:25 2011

W piątek i sobotę 4-5 listopada br. Stowarzyszenie Aktywnej Pomocy Rodzinie „Alternatywa” – S.A.P.R.A. zaprasza na bezpłatne warsztaty „Cyberprzemoc i uzależnienie od internetu”.

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie spędzają wiele czasu przed komputerem, gdzie oprócz wiedzy i rozrywki czekają na nich również zagrożenia. Jak pokazały badania, szacuje się, że obecnie młodzież jest bardziej zagrożona uzależnieniem od komputera, niż od narkotyków i alkoholu.

W związku z powyższym Stowarzyszenie Aktywnej Pomocy Rodzinie „Alternatywa”- S.A.P.R.A. serdecznie zaprasza rodziców oraz wszystkie osoby zainteresowane na warsztaty pod hasłem „Cyberprzemoc i uzależnienie od internetu”, które odbędą się w dniu 4.listopada br. w godzinach od 15:00 do 19:00 oraz w dniu 5 listopada br. w godzinach od 10:00 do 14:00 w sali warsztatowej (na parterze) Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku, przy ul. Kościuszki 55a. Działanie jest prowadzone w ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo online”, który realizowany jest do 31 grudnia 2011 roku. Projekt ma na celu propagowanie wśród młodzieży, a także ich rodziców i nauczycieli świadomości rozwoju, ale też zagrożeń, jakie niesie ze sobą szeroki dostęp do internetu.

Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych. Problem ten dotyczy przeważnie dzieci i młodzieży.

Do działań określanych, jako cyberprzemoc zalicza się m.in.:
• wyzywanie, straszenie poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu,
• robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody,
• publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają,
• podszywanie się pod kogoś w sieci.

Pomimo, że akty cyberprzemocy mogą wyglądać niewinnie, to potrafią wyrządzać bardzo dużą krzywdę.

Bogusław Zator
(źródło: S.A.P.R.A., fot. sxc)

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook