Prudnik24

Koncert Stage Of Unity w Drukarni

05 listopada
09:10 2011

Dziś o godz. 20.00 w Pokrzywnej zagra grupa Stage Of Unity (roots-reggae). Po koncercie afterparty do rana.

Będzie to już drugi koncert kapeli tego samego dnia, gdyż pierwszy zagrają przed południem na otwarciu ścieżki historycznej w byłej bazie żołnierskiej Muna w Mikulovicach. Wstęp na imprezę w Drukarni – 10 zł.

Stage Of Unity (www.myspace.com/stageofunity) – zespół powstał wiosną 1988 r. we Wrocławiu.
Cechą charakterystyczną Stage Of Unity jest umiejętność nawiązywania gorącego kontaktu z publicznością, a większość ich koncertów – tych wielkich i tych bardziej kameralnych – można uważać za artystyczne sukcesy. (…) Od początku istnienia zespół starał się aby ich produkcje były jak najbardziej spontaniczne i posiadały możliwie największy ładunek ekspresji. Ich brzmienie to collage–bluesowych riffów z reggae’owym, a czasem rockowym beatem, gorących solówek i dubowych pochodów basu.
Poza sukcesami na kolejnych Festiwalach w Gorzowie Wielkopolskim, zespół wielokrotnie zapraszany był do uczestnictwa w koncertach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: podczas kolejnych edycji Przystanek Woodstock w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim, w Szczecinie-Dąbiu oraz podczas Finałów Wielkiej Orkiestry w Warszawie. W 2005 roku koncerty zespołu zostały dobrze przyjęte m.in. na festiwalach w Ostródzie, One Love Fest we Wrocławiu, w Chocianowie oraz Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim.
Produkcje zespołu to:
– „Hipnotix Message” – 1991
– „Jah Bring I” – 1992
– „Good Connection” – 1993
Zespół reaktywował się we wrześniu 2008 roku. Muzyka zespołu to mocno gitarowe, tradycyjne roots reggae z częstymi wycieczkami w stronę dubu, a jej niewątpliwym atutem jest wokalista Kristafari, z bardzo charakterystycznym, niemal jamajskim głosem. (…) W lutym 2010 roku, nakładem Lion Stage Records została wydana reedycja albumów „Good Connection” i „Jah Bring I” pod wspólną nazwą „The Rainbow Power”. (www.djembe.com.pl)

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook