Prudnik24

Ostatnie jesienne zwycięstwo na Kolejowej

07 listopada
16:08 2011

Piłkarze Pogoni Prudnik godnie pożegnali się ze stadionem przy ulicy Kolejowej i pewnie wygrali z Piastem Strzelce Opolskie 4:2.

Ostatni mecz na własnym stadionie, w rundzie jesiennej, rozegrała prudnicka Pogoń. To jednak nie koniec rundy jesiennej, gdyż do rozegrania pozostaje spotkanie z Czarnymi Otmuchów, które już w najbliższą sobotę. Wróćmy jednak do spotkania z 5 listopada.

Mecz rozpoczął się najlepiej jak mógł. W drugiej minucie spotkania piłkę do bramki skierował Łukasz Mazur i było już 1:0. Piast nie chciał być przysłowiowym „chłopcem do bicia” i zaczął cementować defensywe. Prudniczanie za to rozluźnili się po szybkim trafieniu i szybko stracili bramkę na 1:1. Egzekutorem był Korchut. Dziesięć minut później, znów po silnym strzale Korchuta, było już 2:1 i nie wyglądało to dobrze. Był to jednak moment przełamania i przebudzenia podopiecznych Waldemara Sierakowskiego. Lepsze wyprowadzanie akcji przyniosło efekty i w 28 minucie futbolówkę w siatce umieszcza Marcin Wicher i mamy remis 2:2. Piłka do przerwy jeszcze raz lądowała w bramce gości, lecz tym razem sędzia liniowy zauważył pozycję spaloną Marcina Rudzkiego.

Skoro mowa o Rudzkim, to w drugiej odsłonie meczu, miał on kolejną szansę na podwyższenie wyniku, lecz rzut karny, po wątpliwym zagraniu ręką zawodnika Piasta, nie został wykorzystany. Należy tutaj zwrócić uwagę na dobrą postawę bramkarza Strzelec Opolskich – Krzysztofa Richtera, który swoją postawią kilkakrotnie ratował swój zespół. W naszym zespole prym wiódł Kamil Olejnik, skutecznie walczący w środku pola i doskonale odgrywajmy do Mazura. Dzięki takiemu podaniu, napastnik Pogoni, zdobył gola na 3:2. Ten sam zawodnik zamknął wynik spotkania i w 89. minucie pogrążył Piasta.

Pozostaje wygrać w Otmuchowie i spokojnie czekać na wiosnę.

Pozostałe wyniki spotkań:
Silesius Kotórz Mały – Czarni Otmuchów 2:2
Swornica Czarnowąsy – Polonia Głubczyce 2:1
Orzeł Źlinice – Skalnik Gracze 2:2
Polonia Nysa – Stal Brzeg 2:0
OKS Olesno – Ligota Turawska 4:1
Orzeł Dzierżysław – Śląsk Łubniany 1:3
Olimpia Lewin Brzeski – Sparta Paczków 1:1

Więcej informacji na temat Pogoni Prudnik przeczytasz na stronie www.PogonPrudnik.pl

[table id=153 /]

(fot. pogonprudnik.pl)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook