Prudnik24

Koncert grupy Manchester w Kraterze

08 listopada
21:15 2011

W środę 9 listopada br. o godz. 20:00 w klubie Krater w Głuchołazach zagra toruńska formacja Manchester – laureat wielu festiwali muzycznych.

Grupa Manchester – przez niektórych określana jako wschodząca gwiazda polskiej sceny – powstała w marcu 2006 roku w Toruniu. Już rok po powstaniu zespół zaprezentował się na najbardziej znanych polskich festiwalach rockowych, m.in. w Węgorzewie i Jarocinie. Dostał się też do finału programu „MTV Rockuje” zdobywając drugie miejsce, a także wystąpił w koncercie z okazji 50. urodzin Grzegorza Ciechowskiego w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, wykonując własne aranżacje utworów Republiki.

W roku 2008 zwyciężył na festiwalu TOPtrendy organizowanym przez Polsat, gdzie debiutanckim singlem „Dziewczyna Gangstera” zdeklasował konkurencję i zdobył nagrodę publiczności oraz nagrodę internautów. W tym samym roku słuchacze Radia WAWA wyróżnili go nagrodą „Złotego dzioba” w kategorii Debiut Roku. Ukazał się także debiutancki album grupy, zatytułowany „MANCHESTER”.
W roku 2009 zespół zagrał na festiwalu w Sopocie, walcząc o nagrodę Bursztynowego Słowika. Ponadto był nominowany do Superjedynki na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

We wrześniu 2011 roku ukazała się druga płyta zespołu, zatytułowana „Chemiczna Broń”, na zawierająca 15 piosenek, w tym przeboje „Tajemnica” i „Lawendowy”.

Swoją muzykę zespół określa jako: brytyjskie indie rockowe i brit-popowe brzmienie spod znaku Oasis, wzbogacone elementami synth rocka i new rave.

Cena biletu w dniu koncertu to 30 zł – do nabycia w Prudniku w sklepie muzycznym SOHO, (Rynek 21) lub w klubie Krater w Głuchołazach (ul. Sikorskiego 3).

Skład zespołu Manchester:
Maciek Tacher – wokal, klawisze, gitara akustyczna
Sławek Załeński – gitara
Darek Załeński – gitara
Radek Kaźmierkiewicz – bas
Karol Ułanowski – perkusja

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook