Prudnik24

Udana pogoń i kolejne zwycięstwo

13 listopada
21:38 2011

Prudniczanie wygrali trzeci mecz w ciągu ostatnich 8 dni i nadal są w czołówce tabeli.

Prudniczanie niedzielne rozpoczęli w składzie: Krzysztof Chmielarz, Jarosław Pawłowski, Szymon Kucia, Tomasz Łakis, Maciej Lepczyński i po dwóch ostatnich wygranych byli zdecydowanym faworytem. Jednak pierwsze kwarty nie przypominały gry zwycięzców, którzy odprawili Stal i Mickiewicza. Spora ilość strat i słaba skuteczność rzutów z gry spowodowała, że to zawodnicy z Krakowa układali mecz po swojej myśli. Nie zawodził duet Dudzik, Bryzek, a Salamon z Orlicki powiększali przewagę nad miejscowymi. Pogoń w tej odsłonie nie była sobą. Brakowało nie tylko dokładności, ale również odrobiny szczęścia.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od zaciekłych ataków koszykarzy Pogoni. Regularnie zaczął trafiać Jarosław Pawłowski i Maciej Lepczyński, a na tablicach walczyli bracia Łakis. Ogromna determinacja gospodarzy, doprowadziła wreszcie do wyrównania. W połowie czwartej kwarty wynik na tablicy wskazywał remis 68:68. Oba zespoły walczyły do końca, o czym świadczy zejście z parkietu Pawłowskiego (Pogoń) i Bryzka (AZS AGH Kraków), po przekroczeniu limity fauli. Z tej bitwy zwycięsko wyszedł zespół z Prudnika, który w ostatnich minutach stłamsił zawodników z Krakowa i zwyciężył 83:77.

Przed zawodnikami Tomasza Michalaka tydzień przerwy. Regeneracja jak najbardziej wskazana, gdyż do Prudnika, 19 listopada, przyjedzie lider z Wrocławia!

KS Pogoń Prudnik – AZS AGH Alstom Kraków 83:77 (14:23, 17:25, 27:13, 25:16)

KS Pogoń Prudnik
K. Chmielarz (7), J. Pawłowski (12), S. Kucia (12), G. Jankowski, J. Oleksy (2), T. Łakis (8), M. Łakis (18), M. Kulicki, B. Trytek, M. Lepczyński (24), K. Bolibrzuch, P. Ziemniarski.

AZS AGH Alstom Kraków
D. Pająk (5), M. Dudziewicz, S. Salamon (14), M. Szewczyk (6), Ł. Warmuz (3), K. Kolber, T. Orlicki (15), G. Dudzik (11), P. Gworek, M. Hajduk (10), T. Bryzek (12), Ł. Pająk (1).

[table id=155 /]

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook