Prudnik24

Remis na zakończenie rundy

14 listopada
21:48 2011

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej, Pogoń Prudnik zremisowała na wyjeździe z Czarnymi Otmuchów 2:2.

Piłkarze Waldemara Sierakowskiego w tym meczu nie musieli, ale mogli. Mogli wygrać i spokojnie zasiąść na fotelu drugiego wicelidera, mogli też przegrać i jak pokazuje ligowa tabela, czekać na wiosnę z miejsca poza podium. Wyjazd udał się więc połowicznie.

Pierwsi do bramki trafili gospodarze. Strzelcem był Arkadiusz Wąchała, który mocnym strzałem w 15 minucie meczu, zdołał pokonać Tomasza Roskosza. Dla prudniczan było to spore zaskoczenie, dlatego szybko rzucili się do odrabiania strat. Sytuacji było kilka, lecz żadna nie była na tyle skuteczna, aby Broniewskiego. Jednak systematyczna gra i wprowadzenie Rudolfa, przyniosło spodziewany efekt. To właśnie joker wprowadzony z ławki, już po 5 minutach gry zdobył bramkę na 1:1 i wszystko zaczęło się od początku. Pogoń dyktowała warunki, ale to Czarni trafili do siatki. Na 9 minut przed końcem prudniczanie przegrywali i mimo nienajgorszego spotkania byli blisko porażki. Los się jednak do nas uśmiechnął na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu, gdy Piotr Wysocki – arbiter spotkania, podyktował rzut karny po zagraniu ręką. Egzekucji dokonał Mazur i mecz zakończył się remisem.

Po 15 spotkaniach w tabeli IV ligi opolskiej, na fotelu lidera zasiada Swornica Czarnowąsy z dorobkiem 41 punktów. Druga w tabeli Polonia Głubczyce, traci do „Swory” 10 oczek, a na 3 i 4 miejscu znajduje się Pogoń Prudnik i Skalnik Gracze.

Przed nami jeszcze pucharowe spotkanie w Głuchołazach, a po nim długie oczekiwanie na wiosnę, podczas której Pogoń może pokusić się o awans. Wszystko jednak zależy od sytuacji kadrowej, z którą niestety bywa różnie.

Pozostałe wyniki spotkań:
Sparta Paczków – Silesius Kotórz Mały 5:3
Śląsk Łubniany – OKS Olesno 5:1
Ligota Turawska – Swornica Czarnowąsy 2:4
Polonia Głubczyce – Orzeł Źlinice 1:1
Piast Strzelce Opolskie – Orzeł Dzierżysław 0:0
Olimpia Lewin Brzeski – Stal Brzeg 2:1
Skalnik Gracze – Polonia Nysa 2:2

Więcej informacji o Pogoni przeczytasz na stronie www.PogonPrudnik.pl

[table id=156 /]

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook