Prudnik24

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku ma plac zabaw

25 listopada
19:52 2011

Placówka niedawno doczekała się swojego placu zabaw, bierze też udział w organizowanym przez Tesco Polska konkursie pod hasłem „Tesco dla szkół, eko-rewolucja”.

Decyzję o budowie placu zabaw dla ośrodka podjął Zarząd Starostwa Powiatowego z inicjatywy starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego. Środki na ten cel pozyskano z rządowego programu „Radosna szkoła”, kierowanego do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Opolski Urząd Wojewódzki dofinansował projekt kwotą 63 850 zł, a 68 643 zł przeznaczyło Starostwo Powiatowe w Prudniku.

Oficjalne otwarcie placu zabaw odbyło się 17 listopada br. Przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku – Eugeniusz Kurpiel, a także goście: starosta prudnicki Radosław Roszkowski, powiatowy inspektor oświaty Leszek Piątkowski, asystentka poseł na Sejm RP, Janiny Okrągły – Anna Mierzwińska, przewodniczący Rady Rodziców przy SOS-W Bogusław Pawłowski, oraz wychowanek placówki – Łukasz Szuszkiewicz. Jako impreza towarzysząca odbył się szkolny festyn sportowy „Zdrowo przez życie”, podczas którego uczniowie wykonywali różnego rodzaju zadania sprawnościowe. Za udział wychowankowie SOS-W otrzymali słodycze, a najlepsi nagrody ufundowane przez Starostwo.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku bierze ponadto udział w konkursie „Tesco dla szkół, eko-rewolucja”, organizowanym przez Tesco Polska. Można w nim zdobyć wiele fantastycznych nagród, w tym m.in.:
– 30 nowoczesnych pracowni multimedialnych dla szkół, z których pochodzą laureaci konkursu
– Setki nowoczesnych czytników książek elektronicznych dla członków zwycięskich zespołów projektowych
– Grand Prix wyjątkowa ekologiczna impreza dla całej szkoły

SOS-W przesłał na konkurs trzy ekofilmiki, na które internauci mogą oddawać swoje głosy do 9 grudnia br. i tym samym pomóc szkole w zdobyciu nagród. Dla głosujących przez internet także przewidziano nagrody – są to bony na zakupy w sklepach TESCO.

Linki do ekofilmików przesłanych na konkurs przez prudnicki SOS-W:
Ekobateryjki: www.tescodlaszkol.pl/f/189
Szanuj przyrodę: www.tescodlaszkol.pl/f/714
Ekodzieci: www.tescodlaszkol.pl/f/190

Szkoła uczestniczy też w konkursach dodatkowych, polegających na przygotowaniu w placówce proekologicznych gazetek, projektów flag, i pisaniu hymnów ekorewolucji.

Bogusław Zator
(źródło, fot.: Starostwo Powiatowe w Prudniku)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook