Prudnik24

Kadra strzelała na Obuwniku

29 listopada
12:42 2011

Łucznicza karda Polski wzięła udział w Ogólnopolskich Kontrolnych Zawodach Halowych, które odbyły się w niedzielę 27 listopada.

Większa cześć łuczniczej kadry, pojawiła się na halowych zawodach w Prudniku. Nie strzelano jednak z halowej odległości 18 metrów, lecz z 70 metrów – odległości którą strzela się na torach otwartych. W kwalifikacjach najlepsza okazał sie Anna Szukalska z MLKS Czarna Strzała Bytom – 1285 pkt., natomiast wśród mężczyzn 1. miejsce zajmował Piotr Nowa z Karimy Prząsław (1308 pkt).

Finały przyniosły kilka niespodzianek. Reprezentujący Surmę Poznań, Aleksander Michalski (7 m. po kwalifikacjach) w ¼ finału pokonał Sławomira Napłoszka (2 m. po kwalifikacjach) 6:5, aby o wejście do finału zmierzyć się z reprezentantem Polski Jackiem Prociem. Rezultat tego pojedynku to również 6:5. W finale szans Michalskiemu nie dał już Piotr Nowak, pewnie wygrywając 6:0.

W konkurencji kobiet większych niespodzianek nie było, gdyż na pierwszych miejscach wymieniły się Anna Szukalska i Karina Lipiarska. Ta pierwsza przegrała w finale z drugą po kwalifikacjach Kariną Lipiarską z klubu ULKS Grot Zabierzów.

Jedyny reprezentant Obuwnika Prudnik – Marek Olinkiewicz, zajął 8 miejsce.

Wyniki – mężczyźni:
1. Piotr Nowak
2. Aleksander Michalski
3. Piotr Piątek
4. Jacek Proć
5. Sławomir Napłoszek
6. Mateusz Fatyga
7. Paweł Zarzecki
8. Marek Olinkiewicz
9. Rafał Makowski
10. Karol Nowak

Wyniki – kobiety:
1. Karina Lipiarska
2. Anna Szukalska
3. Natalia Leśniak
4. Joanna Rząsa
5. Małgorzata Trojnar
6. Paula Wyczechowska
7. Wioletta Myszor

[nggallery id=68]

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook