Prudnik24

Halowe zawody modeli z papieru

30 listopada
12:48 2011

W niedzielę 4 grudnia br. Stowarzyszenie Modelarsko-Lotnicze Euroregionu Pradziad zaprasza do hali OSiR (ul. Łucznicza) na zawody modeli z papieru – tzw. „papierzaków”. To pierwsza taka impreza w Prudniku.

Jak mówi Krystian Seman z Prudnika, członek zarządu Stowarzyszenia Modelarsko-Lotniczego Euroregionu Pradziad – pomysłodawcy i organizatora imprezy – zawody, które rozpoczną się o godzinie 10.00, zostaną rozegrane w klasach – „Standard” oraz „Open”, a ich uczestnikiem może być każdy.
W klasie „Standard” każdy z zawodników otrzyma 3 kartki papieru formatu A4, z których na miejscu wykona modele i najlepszym z nich wystartuje. W klasie „Open” zawodnicy będą mogli przystąpić do zawodów z przyniesionym, gotowym modelem wykonanym z papieru – jedyne ograniczenie jest takie, że muszą to być modele bez napędu.
W obydwu konkurencjach będzie się liczyła suma czasów lotów z 5 kolejek. W jednej kolejce lotów każdy zawodnik będzie miał prawo do 2 prób. Jednak dodatkowa zasada jest taka, że loty trwające poniżej 2 sek. nie będą uznawane. Jeżeli zatem w ramach kolejki obydwa loty będą krótsze niż 2 sek., to za taką kolejkę zawodnik otrzyma 0 pkt. Zawodnik będzie mógł powtórzyć próbę, jeśli jego model zderzy się z innym modelem lub z osobą (pilot, pomocnik). Tak przedstawia się regulamin zawodów.

Organizatorzy zapowiedzieli, że za trzy pierwsze miejsca w obydwu klasach najlepsi zawodnicy otrzymają puchary (bynajmniej nie papierowe) oraz nagrody – modele samolotów. Po zawodach przewidziano dodatkową atrakcję w postaci pokazów modeli sterowanych radiem. Wstęp na imprezę wolny.

Stowarzyszenie Modelarsko-Lotnicze Euroregionu Pradziad działa od kwietnia 2011 r. Jego siedzibą jest Nysa. Posiada swoją stronę internetową: www.smlep.pl

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook