Prudnik24

Autor biografii Vlada Draculi w Prudniku

02 grudnia
16:47 2011

Stowarzyszenie Aktywnej Pomocy Rodzinie „Alternatywa” zaprasza w sobotę 3 grudnia br. na godz. 14.00 na spotkanie autorskie z twórcą literatury łączącej historię i fantasy z elementami mistycyzmu – Dariuszem Domagalskim.

Spotkanie odbędzie się w sali warsztatowej Stowarzyszenia, przy ulicy Kościuszki 55a w Prudniku.

Dariusz Domagalski (rocznik 1972) to pisarz, felietonista oraz scenarzysta komiksów. Urodzony w Gdyni, obecnie mieszkający w Gdańsku. Jest wielkim pasjonatem historii – interesuje go zwłaszcza starożytność i średniowiecze.
Pisał od dzieciństwa, jednak nie przypuszczał, że zadebiutuje jako scenarzysta komiksów o przygodach jarla i jego hirdu nieokrzesanych wikingów.
Pierwsze publikowane opowiadania to humoreski o dzielnych marynarzach polskiej floty wojennej z ORP „Dzik”, drukowane w miesięczniku „Science Fiction Fantasy i Horror” (2006).
W 2009 r. zainaugurował cykl powieściowy o wielkiej wojnie z zakonem krzyżackim 1409-1411, obejmujący następujące pozycje książkowe: „Delikatne uderzenie pioruna”, „Aksamitny dotyk nocy”, „Gniewny pomruk burzy”. Trylogię tę uzupełnia zbiór opowiadań „I niechaj cisza wznieci wojnę”.
W 2011 r. ukazały się dwie pozycje książkowe jego autorstwa: „Cherem” – kryminał osadzony w Trójmieście i poruszający wątki mistyczne, a także najnowsza powieść – „Vlad Dracula”, będąca powrotem do tematyki średniowiecza.

Autor jest stałym publicystą magazynu literackiego „Science Fiction Fantasy i Horror”. Jego felietony, recenzje i artykuły można znaleźć także na portalach internetowych: kawerna.pl i Hatak.pl.

Bogusław Zator
(źródło, fot.: domagalski.kawerna.pl)

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook