Prudnik24

Niezwykłe Mikołajki na Rynku

08 grudnia
19:42 2011

W środę 7 grudnia br., dzień po mikołajkach, prudniczanie – ci mali, ale także i duzi – byli częstowani cukierkami przez Świętego Mikołaja i dwie urocze Śnieżynki. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie poruszali się oni na szczudłach.

Zgodnie z zapowiedziami aktorzy z Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” w przebraniach i na wysokich szczudłach pojawili się na Rynku o godz. 10.00. Tam czekało już na nich kilka grup przedszkolaków, wywołujących Mikołaja, kiedy tylko ten zniknął im na chwilę z oczu. Dzieciaki otrzymały od Świętego Mikołaja i jego pomocniczek cukierki, miały też okazję dobrze przyjrzeć się wysokim postaciom i ich strojom.

Po pewnym czasie, kiedy dzieci udały się z powrotem do swoich przedszkoli, aktorzy mogli więcej czasu poświęcić przechodniom. Mali, ale także i duzi prudniczanie, przechodzący w tym czasie przez Rynek częstowani byli cukierkami – „krówkami” owiniętymi w papierek z napisem „Prudnik”. Na słodycze „załapali się” też pasażerowie niektórych samochodów przejeżdżających nieopodal, a nawet reporter Prudnik24.pl, dokumentujący całe wydarzenie.
To chyba pierwszy raz, kiedy popularne mikołajki (choć dzień później) obchodzone były w Prudniku w ten sposób. Trzeba jednak przyznać, że był to całkiem dobry pomysł, a przechodnie z uśmiechem witali bajkowe postaci obdarowujące ich cukierkami. Większość przyjmowała słodycze dziękując i odwzajemniając życzenia „wszystkiego dobrego”, a nieliczne były sytuacje odmowy. Wiele osób korzystało z okazji na zrobienie pamiątkowej fotografii.

Piotr Kulczyk z Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”:
Przybyliśmy tutaj na zaproszenie Urzędu Miasta Prudnika. Oprócz tego z naszymi animacjami odwiedzimy też Krnov, gdzie przez dwa dni będziemy jedną z atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zajmujemy się przede wszystkim widowiskami ulicznymi, teatrem plenerowym, z wykorzystaniem równego rodzaju instalacji i efektów pirotechnicznych, widowiskami pantomimicznymi. Obsługujemy także mnóstwo różnego rodzaju imprez plenerowych oraz prywatnych wydarzeń, jak np. śluby. Ja oraz osoby, które ze mną ściśle współpracują zajmujemy się tym przez cały rok.

[nggallery id=73]

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook