Prudnik24

Spotkanie autorskie z Bartoszem Sadlińskim

14 grudnia
14:57 2011

Prudnicki Osrodek Kultury zaprasza w czwartek 15 grudnia br. o godz. 17.00 do sali kameralnej POK (Willa Franklów) na spotkanie promujące książkę Bartosza Sadlińskiego „Ziemia Prudnicka Wierszem”.

Książka, której p ełny tytuł brzmi: „Ziemia Prudnicka wierszem. Motywy lokalne w twórczości Danieli Długosz-Pency, Edmunda Działoszyńskiego, Edwarda Sztonyka i Zofii Kulig”, ukazała się jeszcze w październiku br.
Przypomnijmy – publikacja powstała w oparciu o licencjacką Bartosza Sadlińskiego z kulturoznawstwa i jest nie tylko próbą analizy wierszy wybranych lokalnych poetów, ale także swego rodzaju przewodnikiem po ciekawych punktach na mapie historyczno-kulturalnej miasta.

W czwartkowym spotkaniu, oprócz autora książki, udział wezmą także wymienieni powyżej twórcy, których wiersze wziął „na warsztat” Bartosz Sadliński. Będzie zatem okazja by posłuchać wierszy w interpretacji ich autorów, czy zapytać o ich indywidualny stosunek do miejsca, w którym żyją. Spotkanie poprowadzi Maciej Dobrzański – znany w Prudniku młody animator kultury, znany choćby z organizacji wspólnie z Bartoszem Sadlińskim spotkań poetyckich w POK, na których gościło wielu uznanych w Polsce twórców. Jak zapowiada prowadzący, zamierza rzetelnie przepytać Bartosza Sadlińskiego na temat aspektów wydania jego książki.

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook