Prudnik24

Oko w oko z Rafałem Dębskim

16 grudnia
11:15 2011

Już w sobotę 17 grudnia br. o godz. 14.00 w sali warsztatowej Stowarzyszenia Aktywnej Pomocy Rodzinie „Alternatywa” – S.A.P.R.A. przy ul. Kościuszki 55a będzie okazja do spotkania „oko w oko” z Rafałem Dębskim – pisarzem i redaktorem naczelnym miesięcznika „Science Fiction, Fantasy i Horror”.

Dwa tygodnie wcześniej w Prudniku gościliśmy Dariusza Domagalskiego, jednego z autorów miesięcznika, tym razem czas na samego redaktora naczelnego. Rafał Dębski (rocznik 1969) jest z zawodu psychologiem, ale jak twierdzi, nie lubi swojej pracy. Znacznie lepiej czuje się w roli autora książek z gatunków: fantasy, science fiction, powieści historycznych, wojennych, sensacyjnych oraz kryminalnych.

Debiutował w 1998 r. w „Nowej Fantastyce” opowiadaniem „Siódmy liść”. Swoje teksty publikował w „Fenixie”, „Magii i Mieczu”, „Gazecie Rycerskiej” oraz miesięczniku „Science Fiction, Fantasy i Horror”, którego redaktorem naczelnym jest od czerwca 2009 r.
W 2005 r. wydał swoją pierwszą powieść „Łzy Nemezis”, natomiast w 2006 r. uhonorowano go nagrodą „Nautilus” za powieść „Czarny Pergamin”. Rok później ponownie otrzymał tę nagrodę za „Gwiazdozbiór kata”. Ma w swoim dorobku także cykl kryminałów, oraz powieść osadzoną w realiach konfliktu rosyjsko-czeczeńskiego. Jest ponadto tłumaczem rosyjskiej literatury z gatunku fantasy.

Rafał Dębski jest również wielkim miłośnikiem szermierki wszelkimi rodzajami białej broni, dlatego tez dodatkową atrakcją spotkania ma być pokaz szermierki, który pisarz zaprezentuje razem ze swoim synem.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Bezpieczeństwo online”, współfinansowanego ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne Dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje.

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook