Prudnik24

Hop w Nowy Rok

31 grudnia
12:24 2011

Jaki będzie 2012 rok w Prudniku? Nie śmiem prorokować. Gorzej już chyba być nie może, ale czy będzie lepiej?

Nasze miasto od dobrych kilku lat pracuje na opinię miasta ludzi starszych. Młodzi ludzie wyjeżdżają ze swojego rodzinnego miasta, głównie z powodu braku perspektyw zatrudnienia. Według danych z końca listopada br., w powiecie prudnickim bez pracy było 17,8% (3320 osób), przy czym wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej zgłoszonych w tym miesiącu było 40. Najmniej w województwie! Młodzi do 25 roku życia, stanowią prawie 1/5 bezrobotnych, więc nic dziwnego że stąd uciekają. Marzy im się lepszy miejsce, gdzie mają pracę, perspektywy i miejsca do których mogą pójść piątkowe i sobotnie wieczory, bez obaw że za chwilę je zamkną. Nie dziwię się im.

Dziwię się natomiast miejskim radnym, zainteresowanym głównie trzepakami, śmietnikami i dysputami na temat nazwy schroniska młodzieżowego w byłych koszarach. Wszak wielce istotne jest, czy będzie się to ono nazywało „Pod Arsenałem”, „Pod armatą”, „Kabewnik”, „Okratek”, a może „Sentyment” jak proponował jeden z radnych? Dyskusja ta spełzła na niczym, a schronisko nazwy mieć nie będzie. Nie będzie również dyskusji o aktywizacji rynku pracy, bo przecież to zadanie starostwa, a o lobbingu miejscy rajcy najwidoczniej nie słyszeli lub kojarzy im się z czymś wysoce niemoralnym. Zmian w kwestii bezrobocia spodziewać się więc nie należy.

W Nowym Roku spodziewać się możemy jednak braku podwyżek opłat za parkowanie (za to rząd zafunduje na podwyżkę cen paliw), kolejnych edycji targów Inter Region i Wystawy Twórców Ludowych, a także festiwalu jazzowego. Na początku czerwca Dni Prudnika i to właściwie tyle. O wszystkich tych wydarzeniach przeczytacie w portalu Prudnik24.pl, a także o innych, mam nadzieję pozytywnych informacji o naszym mieście, gminie i powiecie.

Życzę więc Państwu na ten Nowy Rok pogody ducha, aby spełniły się wszystkie Wasze małe i te trochę większe marzenia, nie muszą być one koniecznie związane z Prudnikiem. Czego i sobie życzę.

Mirosław Matusiak

(fot. sxc)

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook