Prudnik24

Przed prudnickim finałem WOŚP

07 stycznia
14:37 2012

W najbliższą niedzielę już po raz dwudziesty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod batutą Jurka Owsiaka w całym kraju i – oczywiście – w Prudniku.

Hasło tegorocznego finału brzmi „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”, czyli pieniądze zbierane będą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

W Prudniku kwesta będzie prowadzona przez 120 wolontariuszy posiadających identyfikatory, których będzie wspierać jeszcze ok. 30 uczniów okolicznych gimnazjów i liceów. Będą oni podzieleni na małe, 2-3 osobowe zespoły, w których co najmniej jedna osoba będzie wyposażona w identyfikator, zawsze posiadający wklejone zdjęcie osoby kwestującej i oryginalny hologram Orkiestry. Skarbonki, z których będą korzystać kwestujący będą zabezpieczone i opieczętowane przez POK.
Zbiórka będzie prowadzona od godz. 8.00 do 18.00, natomiast sztab Orkiestry w POK będzie czynny w godzinach 8.00-20.30.

Nieodłączną częścią finałów WOŚP są koncerty i imprezy towarzyszące. Na placu przy „Pałacu Franklów”, nowej siedzibie POK, od godz. 16.00 do 19.00 będzie trwał koncert plenerowy z udziałem: uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej z Prudnika, Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki oraz działających przy POK zespołów muzycznych.
Wcześniej – od godz. 10.30 – na tym samym terenie strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej z Prudnika przeprowadzą prezentację sprzętu p/pożarowego. Będzie także grochówka przygotowana przez prudnicki Areszt Śledczy, serwowana przez więźniów na terenie placówki. Z kolei od godz. 15:00 do 18:00 na parterze budynku POK prowadzone będą mini szkolenia pierwszej pomocy małych dzieci. Zajęcia w systemie 3x40min – rozpoczynające się w godz.15.00, 16.00 i 17.00 – poprowadzą CES RESCUE SYSTEM, KR RESCUE i Szkoła Rodzenia.

Szefem prudnickiego sztabu WOŚP jest dyrektor POK, Ryszard Grajek. Ponadto w skład sztabu wchodzą: Joanna Korzeniowska, Agata Wilczek i Barbara Drozdzowicz.

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 277

Reklamy

 

ReklamyFacebook