Prudnik24

Głogówek: pobili i związali kablem

24 stycznia
13:06 2012

Dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie, zostało zatrzymanych przez policjantów z Głogówka.

Zatrzymanie ma związane z wydarzeniami jakie miały miejsce w czwartek (19 stycznia) w godzinach wieczornych w Głogówku. Jak relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, młodszy aspirant Piotr Pogoda, do jednego z mieszkań wtargnęło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy pobili i skrępowali kablem 26-letniego mężczyznę. Grozili również kobiecie przebywającej w mieszkaniu. Bandyci zostali jednak spłoszeni przez sąsiadkę poszkodowanych, która zaniepokojona odgłosami z sąsiedniego mieszkania, poszła sprawdzić co się dzieje.

Policjanci jeszcze tego samego wieczoru ustalili prawdopodobnych sprawców i rozpoczęli poszukiwania. Ich finał do zatrzymanie obydwu sprawców, które nastąpiło około godziny 13:00 w mieszkaniu jednego z nich. Mężczyźni gdy usłyszeli pukanie do drzwi, schowali się do tapczanu. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym.

Prokuratura została środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełniony czym sprawcą grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Prudnik)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook