Prudnik24

Powstała prudnicka grupa PaT!

25 stycznia
10:04 2012

We wtorek 24 stycznia br. w auli I LO odbył się casting do spektaklu edukacyjno-profilaktycznego „SHOW”, realizowanego w ramach programu „Profilaktyka a Ty”. W odpowiedzi na ogłoszenie zgłosiła się młodzież z prudnickich liceów i gimnazjów.

Działanie PaT w Prudniku koordynuje ekspert programu Elżbieta Jamborska ze swoim zespołem – aktorami działającego przy prudnickim I LO „Teatru Bez Garderoby” – przy wsparciu funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Prudniku – Katarzyny Żegleń.

Jak podkreślali uczestnicy, zgłosili się do castingu przede wszystkim z chęci sprawdzenia się, a także dlatego, by w banalny sposób „nie spędzić ferii przy komputerze”. Naturalnie nie bez znaczenia było również ich zainteresowanie teatrem. Podczas castingu za swoich podopiecznych „trzymały kciuki” Barbara Srębacz i Anna Szczepaniak (nauczycielki PG nr 1).

Główną role nastolatki w spektaklu „SHOW” zagra: Jagoda Trojak (PG nr 1), której „złym” chłopakiem będzie Tomasz Bielecki (I LO). Role rodziców otrzymali: Krzysztof Jurkiewicz (I LO) i Kaja Marzec (PG nr 1). Ponadto – w rolach osób z grupy rówieśniczej, grona pedagogicznego oraz pracowników „agresywnych” mediów – zobaczymy ponad 20 uczniów z PG nr 1 i ZSO nr 1 w Prudniku.

Przez najbliższe trzy dni prowadzona będzie praca warsztatowa z uczestnikami programu, o której poinformujemy w portalu Prudnik24.pl. Premiera już 30 stycznia br. (poniedziałek) o godz 18:00 na scenie sali widowiskowej Prudnickiego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy!

[nggallery id=85]

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook