Prudnik24

Formacja Chatelet w Głuchołazach

09 lutego
14:34 2012

W piątek 10 lutego br. o godz. 20.00 w Centrum Kultury w Głuchołazach wystąpi krakowski kabaret Formacja Chatelet, który zaprezentuje swój ostatni program zatytułowany „Foch”.

Miłośnikom twórczości kabaretowej „Formacja Chatelet” jest z pewnością dobrze znana. Krakowski – a właściwie nowohucki – kabaret nie raz mogliśmy podziwiać w ogólnopolskich programach telewizyjnych, na żywo podczas rozmaitych kabaretonów, lub też jako prowadzących program „Maraton uśmiechu” w TVN.

Kabaret ten powstał w grudniu 1996 r. i wkrótce zdobył Grand Prix przeglądu kabaretów PaKA w 1997 r. (rok później na tej samej imprezie otrzymali pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności). Na swoim koncie mają też wiele innych laurów, zdobytych na: studenckim festiwalu artystycznym FAMA w Świnoujściu (1997, 1998), Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry (1998), Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej w Warszawie i Międzynarodowym Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych „Zdarzenia” w Tczewie – rok 2000, Festiwal Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie?” w Elblągu (2006), oraz Specjalną Nagrodę Rektora Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.

Obecnie w skład zespołu wchodzą: Adam Małczyk, Michał Pałubski oraz Askaniusz Petynka. Jak sami twierdzą – jest to „skład optymalny”, a „Chatelet jest przez to w szczytowej formie!”
Na swojej stronie internetowej (www.chatelet.pl) piszą o sobie:
„Formacja Chatelet – niepoprawni optymiści i wieczni buntownicy – ciągle wierzą, że poprzez kabaret zmienią świat i odkryją u ludzi nowe kontynenty świadomości. Najwięcej przyjemności sprawia im dawanie przyjemności [cokolwiek to znaczy]. (…) Kochają być na scenie – jako Formacja Chatelet, w różnych konfiguracjach personalnych (…).”

Ich program „Foch” – którego premiera miała miejsce wiosną 2011 r. – nosi podtytuł „Granice humoru”. Adam Małczyk stwierdził o nim, że jest:
– (…) jak rewolucja, zburzył stary porządek, (…) i zmusił do tworzenia nowego, świeżego i niczym nieskrępowanego podejścia do kabaretu. (…) Jest tak jakbyśmy zaczynali od nowa, jakby ktoś otworzył okna w naszych głowach i przewietrzył nam mózgownice. (…) Na potrzeby nowego programu uknuliśmy nazwę nowej formy scenicznej – Dwuosobowy Stand Up 🙂

Odnosząc się do podtytułu „Granice Humoru” Adam Małczyk wyjaśnia:
Nie bez kozery ten spektakl nosi taki tytuł. Chcemy Was badać i postawić diagnozę gdzie leżą granice Waszego humoru. Z czego w Polsce śmiać się można, a z czego już nie wypada? (…) W naszym programie chcemy się do tych granic zbliżać, balansować na ich cienkiej linii, a czasem nawet je przekraczać.
(źródło: www.impresariatkabaretowy.pl)

Bilety na piątkowy występ do nabycia w Centrum Kultury w Głuchołazach w cenie 25 zł. Kontakt do CK: tel. (077) 439 16 98; email: dkg@glucholazy.pl lub ckg@xl.wp.pl.

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook