Prudnik24

Pogoń przygotowuje się do rudny wiosennej

15 lutego
14:06 2012

Od piątku piłkarze ekstraklasy będą kontynuowali batalię o tytuł mistrza kraju. Pogoń Prudnik rundę wiosenną rozpocznie dopiero 3 marca, meczem w 1/32 Pucharu Polski z LZS Rusocin.

Właściwe, ligowe rozgrywki, zagoszczą na boiskach IV ligi opolskiej 10 marca. Pierwszym rywalem niebiesko-białych będzie beniaminek z Dzierżysławia. Do pierwszych spotkań w pucharze i lidze, Pogoń pod czujnym okiem trenera Sierakowskiego przygotowuje się już od kilku tygodni. Rozegrano już sparingi z zespołem Małapanew Ozimek (3:2) w którym bramki dla Pogoni zdobyli: Mateusz Rudolf i Przemysław Rudolf, oraz z trzecioligowym zespołem LZS Piotrówka. Drugie spotkanie również zakończyło się niekorzystnym wynikiem dla prudniczan (2:1, bramka Łukasza Mazura). Potyczka z TORem Dobrzeń Wielki w minioną sobotę, kolejny raz nie przyniosła korzystnego rezultatu. Kolejny wynik 2:1 (bramka Olejnika) nie był jednak odzwierciedleniem przebiegu spotkania, a raczej brakiem skuteczności i piłkarskim pechem.

Te niekorzystne rezultaty nie powinny być jednak odbierane źle. Wszak jest to okres przygotowawczy, a do rundy zasadniczej pozostało jeszcze kilkanaście dni. Szczególnie, że trener Sierakowski eksperymentuje z ustawieniem i testuje nowych piłkarzy. W drużynie z Kolejowej pojawili się: Tomasz Zając, Arkadiusz Grabowski i Mateusz Rudolf. Wszyscy trzej ambitnie podchodzą do swoich zadań i jeśli solidnie będą pracować do końca przygotować, Pogoń może mieć z nich spory pożytek.

Kolejny sparingpartnerem niebiesko-białych będzie Victoria Chróście, z która Pogoń zagra w sobotę (18.02.2012) w Opolu (ul. Północna).

(źródło, fot. pogonprudnik.pl)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook