Prudnik24

„Prudnicki” numer Kwartalnika

23 lutego
15:55 2012

Właśnie światło dzienne ujrzał najnowszy – czwarty, a pierwszy w tym roku – numer Nieregularnego Pisma Kulturalnego „Kwartalnik”, internetowego pisma o zasięgu ogólnopolskim, redagowanego w Prudniku. Ten numer jest szczególny, bo w dużej części poświęcony twórcom z naszego miasta.

Jak pisze w słowie wstępnym redaktor naczelny magazynu, Marek Doskocz:
Jeśli w poprzednim numerze chcieliśmy bliżej poznać się z fantastyką, tak w tym numerze pragniemy przedstawić twórczość osób pochodzących z Prudnika, skąd też i część redakcji pochodzi.
Odnosząc się do zawartości najnowszego numeru pisma i udziału w nim prudniczan, wyjaśnia:
W samym numerze prezentujemy m.in. Wojtka Ossolińskiego Krzysztofa Szeremetę, Danielę Długosz-Pence czy Przemka Galerta. Z racji tego, iż numer objętościowo jest duży, pozostałych autorów będziemy systematycznie prezentować w kolejnych numerach.

Wymienionych autorów poezji w naszym mieście przedstawiać nie trzeba, natomiast Przemysław Galert (rocznik 1977) zajmuje się grafiką. W numerze znajdziemy także relację z podróży do Pekinu, oraz sporo recenzji poezji i prozy, z których część także jest dziełem prudniczan: Macieja Dobrzańskiego, Bartosza Sadlińskiego i Jarosława Szóstki.

Naczelny „Kwartalnika” zdradza również część zamierzeń na przyszłość: kolejny numer pisma planowany jest na przełom marca i kwietnia, i będzie zawierał nowe działy: filmowy i teatralny. Następnie rozważana jest fuzja z brzeskim kwartalnikiem RED, dzięki czemu pismo stworzone przez Marka Doskocza ma szansę zafunkcjonować na rynku w postaci papierowej.

Nieregularne Pismo Kulturalne “Kwartalnik” można pobrać ze strony: http://pismo.kwartalnik.eu/

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook