Prudnik24

Chrobry triumfuje, Obuwnik słabo

13 marca
08:17 2012

Juniorki młodsze nie powtórzyły sukcesu swoich starszych koleżanek i z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych nie przywiozły medalu, jednak łuczniczki z klubu zza miedzy – Chrobry Głuchołazy, wywalczyły złoto.

W sobotę i niedzielę (10-11 marzec) w Tyczynie(województwo Podkarpacie) odbyły się 22. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Zawodniczki KŁ Chrobry Głuchołazy w składzie: Aleksandra Kopaczyńska, Olimpia Kowszyn, Michalina Ziółkowska i Joanna Strzelecka, zdobyły złoty medal w konkurencji zespołowej. Zajmujące 5 miejsce po strzelaniach kwalifikacyjnych zawodniczki z Głuchołaz, w drodze po złoto pokonały LKS Łucznik Żywiec (pierwszy zespół po kwalifikacjach) 212:202, a w finale taki samym wynikiem zwyciężyły z łuczniczkami ze Stelli Kielce.

Prudniczanie wypadli w tych zawodach słabo. Najlepiej rokował wynik Karoliny Farasiewicz (8 po kwalifikacjach), lecz przegrała ona już w pierwszym pojedynki z Olimpią Kowszyn (KŁ Chrobry Głuchołązy) 6:0 i odpadła z rywalizacji o medal w konkurencji indywidualnej. Lepiej wypadła Karolina Konopka, wygrywając pierwszy pojedynek i ostatecznie zajmując 16 miejsce, natomiast zespół juniorek młodych zajął 7 pozycję. Jeszcze słabiej spisali się juniorzy młodsi. Kacper Helbin – najlepszy z zawodników Obuwnika, zajął 33 miejsce i nie zakwalifikował się do serii finałowych.