Prudnik24

Kanonada na Kolejowej

13 marca
12:58 2012

Pogoń nie mogła lepiej rozpocząć rundy wiosennej. Orzeł został „rozstrzelany” na Kolejowej, gdzie piłkarze trenera Sierakowskiego zaaplikowali ekipie z Dzierżysławia 7 bramek.

Punktowanie rywali rozpoczęło się co prawda dopiero po 36 minutach, kiedy to po raz pierwszy do bramki piłkę skierował Masternak, po przebojowej akcji na skrzydle, ale prawdziwa demolka rozpoczęła się w drugiej połowie. Trafiali kolejno: Marcin Rudzki, Łukasz Mazur, Kamil Olejnik, Arkadiusz Grabowski i Kapcer Sroka. Na szczególną uwagę zasługuje ten ostatni, młody zawodnik (20 lat) który na 10 minut przed końcem zmienił Mazura. Strzelił on dwie ostatnie bramki i ustalił wynik spotkania na 7:0.
W całym spotkaniu należy również dobrze ocenić postawę obrońców, pewnie grających na grząskim boisku i Franciszka Czerwińskiego – pierwszego bramkarza Pogoni, w którym wielu kibiców pokłada spore nadzieje po opuszczeniu Pogoni przez Roskosza.

Runda wiosenna lepiej się zacząć nie mogła. Szczególnie że bezpośredni rywale biało-niebieskich remisowali lub przegrywali swoje spotkania. Oby dobra passa trwała jak najdłużej!

Pozostałe wyniki 16 kolejki:
Skalnik Gracze – Olimpia Lewin Brzeski 1:2
Polonia Głubczyce – Polonia Nysa 1:1
Śląsk Łubniany – Swornica Czarnowąsy 1:1
Stal Brzeg – Silesius Kotórz Mały 4:2
Sparta Paczków – Czarni Otmuchów 4:1
Ligota Turawska – Orzeł Źlinice 2:2
Piast Strzelce Opolskie – OKS Olesno 0:3

[table id=198 /]

Więcej na temat Pogoni przeczytasz na stronie www.PogonPrudnik.pl

(fot. archiwum)

Gazeta Prudnik24 – numer 277

Reklamy

 

ReklamyFacebook