Prudnik24

Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje

04 kwietnia
15:58 2012

W miniony piątek 30 marca o godzinie 10:00 w siedzibie GOKSiR w Lubrzy, odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który już od wielu lat organizowany jest przez Zarząd Główny ZOSP RP.

W szranki o ufundowane nagrody oraz przywilej reprezentowania naszego powiatu w eliminacjach wojewódzkich stanęło ogółem 33 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu prudnickiego, którzy uprzednio zajęli czołowe lokaty w turniejach organizowanych na szczeblu miejsko-gminnym.

Otwierający spotkanie dh Edwarda Cybulka – Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Prudniku, przywitał wszystkich uczestników oraz ich opiekunów i dodając otuchy młodym ludziom interesującym się problematyką przeciwpożarową przedstawił skład jury eliminacyjnego, które stanowili: dh Ryszard Mikołajów, dh Edward Wójtowicz, dh Joachim Daniel oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Prudniku mł. kpt. Robert Ćwir, kpt. Mariusz Pieniążek i st. kpt. Piotr Sobek.

Pierwszą fazą zmagań eliminacyjnych była część pisemna, w której wszyscy zawodnicy odpowiadali na 30 pytań testowych z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Po dokonaniu oceny prac pisemnych do ścisłego finału jury zakwalifikowało uczestników, którzy zdobyli największą liczbę punktów w swoich kategoriach wiekowych. Ostatnim etapem mającym na celu wyłonienie finalistów turnieju były pytania ustne kierowane do rywalizujących przez poszczególne zespoły sędziowskie.

W klasyfikacji generalnej kolejność zajętych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych przedstawia się następująco:

Grupa I – Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Bogon Dawid – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grabinie
II miejsce – Dynysiuk Justyna – Zespół Szkolno Przedszkolny w Szybowicach
III miejsce – Kowalski Rafał – Zespół Szkolno Przedszkolny w Moszczance
IV miejsce – Kmuk Klaudia – Zespół Szkolno Przedszkolny w Rudziczce

Grupa II – Szkoły Gimnazjalne:
I miejsce – Krawczyk Anna – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Prudniku
II miejsce – Weselak Angelika – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Prudniku
III miejsce – Babula Aleksandra – Publiczne Gimnazjum w Białej
IV miejsce – Galler Andrea – Zespół Publicznych Szkół w Lubrzy

Grupa III – Szkoły Ponadgimnazjalne:
I miejsce – Sacher Martin – Zespół Szkół w Głogówku
II miejsce – Srębacz Wojciech – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku
III miejsce – Weiner Sebastian – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku
IV miejsce – Marzotko Kamil – Zespół Szkół w Białej

Podsumowujący zmagania uczestników dh Edwarda Cybulka, mgr Mariusz Kozaczek – Wójt Gminy Lubrza oraz mł. bryg. mgr inż. Tomasz Protaś – Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku wręczyli puchary, nagrody i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Prudniku oraz Nadleśnictwo Prudnik oraz skierowali do wszystkich biorących udział zawodników oraz ich opiekunów słowa uznania i gratulacje, a dziękując za ogromny wkład i zaangażowanie młodzieży, wyrazili nadzieję, że zdobyta wiedza zgodnie z mottem turnieju w sposób faktyczny pozwoli przyczynić się do zapobiegania pożarom.

Laureaci turnieju, którzy zajęli miejsca I i II w poszczególnych kategoriach wiekowych uczestniczyć będą w eliminacjach szczebla wojewódzkiego, które odbędą się 28 kwietnia 2012 r. o godz. 9:30 w Ośrodku Szkoleniowym „STRAŻAK” w Turawie.

[nggallery id=109]

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy





Facebook