Prudnik24

Akustyczne Łzy

11 kwietnia
11:09 2012

W piątek (13 kwietnia) na scenie głuchołaskiego Krateru wystąpi zespół Łzy!

Muzyków z zespołu Łzy nie trzeba przedstawiać. Znani głównie z przebojów „Agnieszka”, „Narcyz” i „Oczy szeroko zamknięte”, wystąpią w piątkowy wieczór w Głuchołazach. Kameralny, akustyczny koncert będzie okazją do bliskiego kontaktu z zespołem i udanego rozpoczęcia weekendu.
Support: zespół Zoom z Nysy.

Początek koncertów o godz. 20:00

Bilety do nabycia w barze restauracji Krater (ul. Gen. Sikorskiego 3 w Głuchołazach).
Przedsprzedaż: 30 zł
W dniu koncertu: 35 zł

Notka biograficzna

Zespół ŁZY istnieje już 15 lat i jest obecnie jedną z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Dotychczas ukazało się sześć albumów Łez, z których trzy: „W związku z samotnością”, „Nie czekaj na jutro” i „The Best Of 1996-2006” osiągnęły status Platynowej Płyty, a jeden – „Jesteś jaki jesteś” pokrył się „złotem”.

Ogólnopolską popularność przyniósł zespołowi Łzy platynowy album „W związku z samotnością” (2001 r.) z przebojami „Agnieszka” oraz „Narcyz”. Sukces został przypieczętowany w roku 2003, kiedy to ŁZY przebojem „Oczy szeroko zamknięte” zdobyły Nagrodę Publiczności w Konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wkrótce piosenka „Oczy szeroko zamknięte”, w plebiscycie Radia Zet, została uznana za jeden z największych polskich przebojów XX-go wieku.

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia, które zespół zdobył w ciągu ponad 10-ciu lat swojej działalności to m.in.: wspomniana już wygrana na festiwalu w Opolu, dwie Superjedynki (dla Zespołu Roku oraz za Przebój Roku „Oczy szeroko zamknięte), trzy Mikrofony Popcornu, II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Eurowizja 2004, II miejsce w plebiscycie „Telekamery” (w kategorii Muzyka), a także II miejsce na festiwalu Top Trendy podsumowującym sprzedaż polskich płyt w 2003 roku. Tygodnik „Wprost” uznał wówczas ŁZY za jeden z dwóch najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej.

Za płytę, „The Best Of 1996-2006”, podczas 46 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, grupie została wręczona Platynowa Płyta. Zespół pojawił się również z koncercie Superduety, w którym wystąpił w niecodziennym duecie z legendą polskiej estrady, Jerzym Połomskim.

W dniach 14 i 15 listopada 2010 nastąpił największy przełom w biografii grupy. 14 listopada zakończono współpracę z firmą Rock House Entertainment, a 15 listopada zespół podjął wspólną decyzję o zakończeniu współpracy z Anią Wyszkoni (która była wokalistką zespołu przez 14 lat). Po tym zdarzeniu nastąpił etap poszukiwania Nowego Głosu Łez. Na adres internetowy zespołu przyszło ponad 650 zgłoszeń i na tej podstawie można było już rzetelnie dokonać wyboru. Udział w tych przesłuchaniach wzięła między innymi Sara Chmiel, która jak się później okazało zyskała największą sympatię pozostałych członków zespołu. Oprócz walorów wokalnych, dziewczyna z Podkarpacia ujęła zespół poczuciem humoru, spontanicznością, energią i „tym czymś” co trudno zdefiniować, a co niewątpliwie jest bardzo istotne.

Koncertowy debiut grupy w nowym składzie miał miejsce 9 stycznia w Warszawie na głównym koncercie XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sara do tej pory śpiewała w rzeszowskim tercecie Mocha. Dziewczyny w 2009 roku zdobyły drugie miejsce w koncercie Debiutów na festiwalu w Opolu. Brały również udział w ostatniej edycji programu „Mam Talent”, gdzie dotarły do półfinałów.

Oficjalnie Sara Chmiel dołączyła do zespołu pierwszego stycznia 2011 roku. Tak więc już w sześcioosobowym składzie zespół przystąpił do pracy nad swoim szóstym albumem. Równocześnie trwają przygotowania do trasy koncertowej, w czasie której publiczność będzie mogła poznać na żywo nową wokalistkę.

Każdy koncert Łez to niezapomniana dawka energii, wspaniałych przebojów i widowisko na wysokim poziomie. Największe przeboje grupy to: „Oczy szeroko zamknięte”, „Agnieszka”, „Narcyz”, „Jestem jaka jestem”, „Gdybyś był”, „Puste słowa”, „Niebieska sukienka”.

Obecnie skład zespołu tworzą: Sara Chmiel (wokal), Adam Konkol (gitary), Arek Dzierżawa (bas), Rafał Trzaskalik (gitary), Adrian Wieczorek (instrumenty klawiszowe), Dawid Krzykała (perkusja).

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook