Prudnik24

Śląsk w cieniu Pogoni!

23 kwietnia
12:13 2012

To był niesamowity wieczór we wrocławskiej Kosynierce. Prudniczanie wygrali z faworyzowanych Śląskiem Wrocław 71:73 i w półfinale wygrywają 1:0.

Koszykarze Pogoni Prudnik w sobotę (21 kwietnia) dokonali niemożliwego. Pokonali w hali Kosynierka (do tej pory niezdobytej) WKS Śląsk Wrocław, pierwszy zespół rundy zasadniczej i zdobywcę Pucharu PZKosz. Drużynę, która bez problemu radziła sobie z czołówką 1 ligi, a na początku marca zdeklasowała Pogoń 111:65. To jednak podopieczni Tomasza Michalaka byli w sobotę górą!

Wyrównane pierwsze kwarty, przewaga Śląska w 3 i udana pogoń zakończona rzutem Jarosława Pawłowskiego w 4 czwarcie. Tak w bardzo dużym skrócie można opisać pierwszy mecz półfinału 2 ligi grupy B. Prudniczanie od początku zaciekle walczyli z gospodarzami, nie odpuszczając ani na krok. Dobrze grali na tablicach i pokazali charakter w decydujących momentach. Niezłe zawody rozegrali bracia Łakis i Maciej Lepczyński – stanowili oni trzon Pogoni w tym spotkaniu, lecz na pochwały zasługuje cały zespół. To zwycięstwo im się po prostu należało.

WKS miał w tym starciu był rażąco nieskuteczny, co w całym sezonie się praktycznie nie zdarzało. W końcówce kompletnie zawiódł doświadczony Radosław Hyży, a zazwyczaj dobrze rzucający za 3 Rafał Glapiński, nie trafił w sobotę ani razu. Postawa wrocławskiej drużyny jest jednak zmartwieniem Rafała Kalwasińskiego, więc na tym poprzestaniemy.

– Jestem zły. W szczególności na siebie. Nie lubię po meczu – a zwłaszcza 10 minut po jego zakończeniu – kogoś chwalić, albo ganić. Ale nie wypada przegrywać z Prudnikiem… (Radosław Hyży po meczu z Pogonią – cytat ze strony wks-slask.pl)

Drugie spotkanie półfinałowe zostanie rozegrane w środę (25 kwietnia) w Prudniku. Tego dnia Obuwnik będzie pękał w szwach, a Pogoń stanie przed historyczną szansą detronizacji Śląska i awansu do finału play-off.

WKS Śląsk Wrocław – KS Pogoń Prudnik 71:73 (25:27, 10:9, 26:16, 10:21)

WKS Śląsk Wrocław
M. Łopatka (8), M. Kowalski (6), M. Płatek (8), M. Kulon, R. Hyży (6), P. Bochenkiewicz, A. Mroczek-Truskowski (21), N. Kulon, A. Grygiel (8), R. Glapiński (14), A. Raczek, W. Leszczyński

KS Pogoń Prudnik
K. Chmielarz (9), J. Pawłowski (7), Sz. Kucia (6), G. Jankowski, J. Oleksy, T. Łakis (12), M. Łakis (15), A. Kos, B. Trytek, M. Lepczyński (20), K. Bolibrzuch, T. Madziar (4)

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook