Prudnik24

Zaśpiewała z Ewą Farną!

20 lipca
11:17 2013

fot. projektprofun.pl

fot. projektprofun.pl

Zespół Misscore z Prudnika, którego wokalistką jest Natalia Rygiel, wygrał konkurs wokalny zorganizowany przez Projekt Profun. Nagrodą był występ u boku znanej wokalistki Ewy Farny.

Dziewiętnastoletnia Natalia Rygiel jest wokalistką Misscore od dwóch lat. Ukończyła technikum fryzjerskie w Opolu, sama pisze teksty i komponuje utwory. Zespół, w którym śpiewa, powstał we wrześniu 2011 roku z inicjatywy jej i Karoliny Krupińskiej z Tułowic. Na gitarze gra Miron Gruntowski z Niemodlina, a na perkusji Krzysztof Wojciechowski z Tułowic.
Kapela grająca głównie rocka najczęściej występuje w Tułowickim Ośrodku Kultury.
Dotychczas zespół brał udział w wielu przeglądach i konkursach. Warto odnotować jego występy zwłaszcza na Opolskich Młodych Talentach (po wygraniu przeglądu w MDK  w Opolu) i Ogólnopolskim Piosenkobraniu 2013 (po wygranej na Giełdzie Piosenki). Misscore zajął też 3 miejsce w turnieju zespołów Młode Opole 2013 organizowanym przez Ragtime
– Plus i dotarł do półfinału Music Star organizowanego przez Radio Nysa  (finaliści zostaną wyłonieni po głosowaniu). Aktualnie kapela jest w trakcie nagrywania większej demówki, co jest konsekwencją wymagań niezbędnych do zagrania podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu.

–  Możliwość zaśpiewania z Ewą Farną przed kilkoma tysiącami ludzi to według mnie rewelacyjne doświadczenie dla początkującego artysty – cieszy się Natalia Rygiel  i wspomina świetną organizację imprezy, a także możliwość obserwowania od kulis artystów „chcących dopracować każdy szczegół”.

– To wszystko nadało temu zdarzeniu jeszcze większego smaku – mówi młoda wokalistka.

Jak zapowiada, kolejne koncerty zespołu odbędą się 27.07 na Rynku w Opolu, 10.08 w Jagódce (Strzelce Opolskie) i  31.08 w pubie Green Day w Prudniku.

Natalii Rygiel i jej ekipie życzymy samych sukcesów!

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook